YEREL
Giriş Tarihi : 22-12-2021 15:48

Vali Dağlı'dan Soba Zehirlenmelerine Karşı Uyarı!

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, kış aylarında yaşanan karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı bir açıklama yaparak vatandaşlarımızın gerekli önlemleri alması için uyarılarda bulundu.

Vali Dağlı'dan Soba Zehirlenmelerine Karşı Uyarı!

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı açıklamasında, "Kış mevsiminin etkisini hissettirmeye başladığı bugünlerde vatandaşlarımızın karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı önlemler alması büyük bir önem arz etmektedir. Ülkemizde bilgisizlik, yanlış kullanım ve ihmal yüzünden soba, şofben ve kombi zehirlenmeleri her yıl kış aylarında, özellikle alçak basınçlı havalarda tehlikeli boyutlara ulaşmaktadır.

Baca temizliği düzenli olarak yapılmayan kombiler ve özellikle lodosa bağlı olarak sobadan sızan karbonmonoksit gazı nedeniyle maalesef ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi ilimizde de zaman zaman zehirlenme vakaları yaşanmaktadır.

Bu nedenle tüm vatandaşlarımızın karbonmonoksit zehirlenmesi konusunda hassasiyet göstermesi, olumsuz bir durumla karşılaşmamak için gerekli tedbirleri alması, yılda en az bir defa kombi bacası ve diğer bacaların temizliğinin mutlaka yetkili kişilerce yapılması, özellikle lodosun etkili olduğu günlerde daha dikkatli olunması, sobadan çıkan zehirlenmeleri önlemek için yatmadan önce sobanın söndüğünden emin olunması hayati önem arz etmektedir” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA