YEREL
Giriş Tarihi : 23-12-2021 16:19

“Sağlam Temel, Depreme Engel”

19 Mayıs Üniversitesi Turizm ve Otel işletmeciliği 2. Sınıf öğrencileri sosyal sorumluluk projesine imza attı. Eğitim ve öğretim faaliyetlerinin önemli amaçlarından biri, ülkenin geleceği olan çocukları iyi bir insan ve iyi bir vatandaş olarak yetiştirmektir. Bu kapsamda; Samsun AFAD Ve Samsun Büyükşehir Belediyesi ile ortak yapılan projede Mimar Sinan İlkokulu öğrencilerine Panorama Samsun Dijital Gösterim Merkezi’nde AFAD farkındalık eğitimi verildi.

“Sağlam Temel, Depreme Engel”

Ardından, Panorama Samsun Dijital Gösterim Merkezi ekibi tarafından öğrencilere genel Türk tarihi, İstanbul’un Fethi, Çanakkale Zaferi, Milli Mücadele Panoraması izlettirildi.

Türkiye’nin yerinde yapılan en büyük yağlı boya tablosu olan “27 Aralık 1919 Atatürk’ün Ankara Dikmen’ de karşılanışının dioraması seyrettirildi. Atatürk ve Samsun adlı sergi gezildi.

Sosyal sorumluluk projeleri toplum dinamiklerinin harekete geçirilmesini sağlayan, toplumsal duyarlılıkları ve dayanışmayı yansıtan etkinliklerdir. Bu proje kapsamında çocuklarımız okul dışında bir alanda da eğitimin devam etmiş olduğunu gördü. Çocuklar aldıkları AFAD farkındalık eğitimi ile okul, aile ve çevrelerindeki bireylere karşı eğitimde kazanmış oldukları toplumsal gereksinimlere cevap vererek yarar sağladılar.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA