ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 29-12-2021 15:16

Mekke’nin Fethi Coşkusu Bu Yılda Tüm Dünya’ya Yayılacak

Anadolu Gençlik Derneği(AGD) tarafından Cemil Şensoy Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan Mekke’nin Fethi programı ile ilgili açıklama yapan AGD Çarşamba Temsilcisi Mesut Semiz, “Mekke’nin Fethi coşkusu bu yılda tüm Dünya’ya yayılacak” dedi.

Mekke’nin Fethi Coşkusu Bu Yılda Tüm Dünya’ya Yayılacak

Konu ile ilgili basın açıklaması yapan Semiz şunları söyledi:

“Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD), her yıl Türkiye’nin 81 ili ve yüzlerce bölgesinde, farklı noktalarda tertiplediği, Mekke’nin Fethi programını bu yıl da büyük bir coşkuyla salonlarda kutlanacak.

Mekke’nin Fethi’nin 1391. yılında düzenlenecek program; 31 Aralık 2021 Cuma akşamı başlayacak. Program TV5, Kanal 42, AGD TV ve birçok televizyon kanalından, radyolardan bunun yanında sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.

FETİH RUHUNU KUŞANMANIN DERDİNDEYİZ

Fethin 1391. Yılında, “Aynı ruh ve mananın izinde” Mekke’nin Fethi programında buluşuyoruz. Mekke’nin Fethi programıyla ilgili AGD tarafından yapılan yazılı açıklamada, yıllardır Mekke’nin Fethi programı düzenlendiği hatırlatılarak;

“Mekke’nin Fethi’ni her yıl olduğu gibi aynı coşkuyla sesimizin ulaştığı tüm dünyadaki hanelerde kutlamak gayesindeyiz. Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kâbe’nin bulunduğu şehir olan Mekke, İslam ordularınca Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Biz bu programları düzenlerken fethin hicri ya da miladi yıl dönümünü ya da fethin kronolojisini konuşmaktan ziyade fetih ruhunu kuşanmanın derdindeyiz.

Dinimiz İslam, Müslüman olsun ya da olmasın bütün insanlığa huzuru ve barışı getirebilecek yegâne nizamdır. İslam haricindeki tüm arayışlar insanlığın duvara toslamasıdır. İslam haricindeki her nizamın insanlığa verebileceği sadece kaostur, kandır, gözyaşıdır.

Fetih nedir?  Fetih açmak demektir. Kapıları, kilitleri, kilitli kalpleri açmak demektir.

Fetih, kalplerin ve kapıların tevhide açılmasıdır.

Fetih, bütün sahte ilahlara “la ilahe” demektir.

Fetih, kula kulluğa hayır diyerek zalim diktatörlere, zulüm getiren ideolojilere “hayır” diyerek yürekleri âlemlerin rabbiyle buluşturmaktır.

Fetih izzet ve şerefle bütün insanları tanıştırma mücahedesidir. Bu kutlu gayede karşısına çıkanlarla en güzel şekilde mücahede etmektir.”

7’DEN 70’E HERKESİ FETİH ÇOŞKUSUNA DAVET EDİYORUZ

Birçok bölgede gerçekleştireceğimiz Fetih buluşmasının; Yeni Bir Dünya’nın kurulmasına ve 7 milyar insanlık âleminin saadetine vesile olması inancıyla programımıza 7’den 70’e, Edirne’den Kars’a, Avrupa’dan Afrika’ya, Balkanlardan Asya’ya aynı duyguyu paylaşan herkesi davet ediyoruz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA