YEREL
Giriş Tarihi : 10-01-2022 17:02

“Plansızlığın Olumsuz Sonuçları Çocuklarımızın Geleceğiyle Oynuyor”

Eğitim İş Samsun Şubesi tarafından Sema Cengiz Büberci MTAL’nin Fatma Çavuş MTAL’ne taşınacak olması ile ilgili bir basın açıklaması gerçekleştirilerek “Plansızlığın olumsuz sonuçları çocuklarımızın geleceğiyle oynuyor” denildi.

“Plansızlığın Olumsuz Sonuçları Çocuklarımızın Geleceğiyle Oynuyor”

Basın açıklamasını gerçekleştiren Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Volkan Erken şunları ifade etti:

“Samsun’da deprem güçlendirme çalışmaları nedeniyle bu öğretim yılında birçok okulumuz başka bir okulun bünyesinde eğitim öğretim görüyor. Özellikle Meslek liselerimizin mağduriyetleri çok dikkat çekiyor. Şehit İlhan Hamlı MTAL, TOBB İlyas Kılıç MTAL binasında eğitim öğretimini devam ettirmeye çalışıyor.Bir çok bölüm mağdur, çünkü atölyeleri taşındıkları okulla uyuşmuyor. Öte yandan benzer şekilde İstiklal MTAL, Piri Reis MTAL bünyesinde iki okul ikili öğretim şeklinde eğitim öğretim yapmakta.

Şimdi de Sema Cengiz Büberci MTAL’nin Fatma Çavuş MTAL’ne taşınacağını öğrendik. Aynı mağduriyet orada da yaşanacak.

Bu çocuklar zaten pandemide uzaktan eğitimde mağdur oldular. Şimdi de taşınma nedeniyle mağduriyet yaşıyorlar. Adrese dayalı sistem nedeniyle okullarına kayıtları yapıldı ancak okullarından çok uzak başka bir okulda öğrenim görüyorlar. Bu da velilere ek masraf anlamına geliyor.

Şimdi yine plansızlığın bir başka mağduriyeti yaşatılacak çocuklarımıza, velilerimize ve meslektaşlarımıza.

Onu Ateş Anadolu Lisesi sene ortasında deprem güçlendirme nedeniyle kendi bölgesine çok uzak bir bölgedeki Atakum İmam Hatip Ortaokulu’na taşınıyor. Birçok veli, öğrenci ve öğretmen yine mağdur olacak. Veliler mağduriyetlerini duyurmak için tüm girişimleri yapmışlar ancak sonuç alamamışlar.

Deprem güçlendirme şüphesiz gerekli uygulamalardandır. Ancak planlama da bir o kadar gereklidir. Yöneticilerin plansızlığının olumsuz sonuçlarını çocuklarımız, velilerimiz ve meslektaşlarımız yaşıyor.

Eğitim İş Samsun Şube olarak yetkilileri uyarıyoruz. Bu tür uygulamaları Yaz tatillerine planlayın. İşleri yapacak olan firmalar devletin planlamalarına uymak zorundadır. Uzun sürmesi gereken tadilat projeleri için planlamayı önceden yaparak kamuoyuyla paylaşın. Etkilenecek olan tüm okul paydaşları bunu önceden bilme ve önlemlerini alma hakkına sahiptir.

Plansızlıklarınızın bedelini siz hariç herkes ödüyor.”       

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA