ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 14-01-2022 14:42

“Bu Fabrika İstihdam İçin Çalışmalı”

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Çarşamba Şeker Fabrikası’nı ziyaret ederek “Bu fabrika istihdam için çalışmalı” dedi.

“Bu Fabrika İstihdam İçin Çalışmalı”

Çarşamba Şeker Fabrikası’nın bölgede üretime ve istihdama yönelik önemli bir fabrika olduğunu dile getiren CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Hancıoğlu, Çarşamba Şeker Fabrikası Müdürü Mevlüt Dülger’i ziyareti sonrasında açıklama yaparak Çarşamba Şeker Fabrikası’nın bölge insanı ve bölge çiftçisi için önemli bir değer olduğunu dile getirdi.

11yıldır üretim yapmayan Çarşamba Şeker Fabrikası’nın artık tekrar üretime geçmesi gerektiğini söyleyen Hancıoğlu şunları söyledi:

“Çarşamba Şeker Fabrikası 2011 yılından sonra yaklaşık 11 yıldır üretim yapmıyor. Fabrikamız üretim yaptığı dönemde ilçeye ve bölgeye istihdam olarak önemli bir katkı sağlıyordu. 2020 yılında fabrikanın tekrar üretime başlayacağının söylenmesinin akabinde tüm dünyayı etkileyen pandemi nedeniyle 25 milyon liralık revizyon bakımına rağmen üretime geçemedi. Çarşamba Şeker Fabrikası Müdürümüz Sayın Mevlüt Dülger’den de aldığımız bilgilere göre şeker pancarı üretimi üreticimize her alanda kazandırıyor. Bu fabrikanın üretime geçmesi bölge halkı için büyük önem taşıyor.”

BACANIN TÜTMESİ LAZIM

Çarşamba Şeker Fabrikası’nın üretime geçmesinin üreticiyi yeniden şeker pancarı üretimine yönlendireceğini söyleyen CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, “Fabrikamızın bacasının tütmemesi nedeniyle üretici şeker pancarı üretmek istemiyor. Fabrikanın bacasının tütmesi halinde günlük 3 bin ton pancarın işlenme kapasitesi iki katına yani 6 bin tona çıkarılabilir. Ülkemizde yıllık 2,5 milyon ton şeker tüketimi var ve Çarşamba Şeker Fabrikası faaliyette olduğu durumda bu tüketimin 150 bin tonunu karşılayabilir. Bu da ülke ekonomisine ve cari açığa katkı sağlar. Buranın faaliyete geçmesi durumunda şu an 162 olan çalışan sayısı memuru ve işçisi ile birlikte bin kişi olacak ve bu da ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Bu nedenle fabrikamızın en kısa sürede revizyonunun tamamlanması ve faaliyete geçmesi için milletvekillerimizle görüşme sağlayarak gerekli adımları atacağız” şeklinde konuştu.

Hancıoğlu’nun Çarşamba Şeker Fabrikası’nı ziyaretinde Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Çarşamba İlçe Başkanı İlhan Yürükcü, yönetim kurulu üyeleri ve Şeker-İş Sendikası Çarşamba Şube Başkanı Sinan Türe de hazır bulundu.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA