YEREL
Giriş Tarihi : 14-01-2022 18:16

Samsun'da "Günebakan Okullar" Projesi ile Okullar Arası Gönül Köprüleri Kuruluyor

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünce kardeşlik ve dayanışma ruhunu tüm eğitim kurumlarında yaşatmak, okullarda birlikte hareket etme bilincini pekiştirip eğitime yeni bakış açıları kazandırmak amacıyla oluşturulan "Günebakan Okullar" projesi, Samsun'daki bin 36 okulda aynı anda uygulanmaya başlandı.

Samsun'da

Projede planlanan sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, öğrencilerin ideal kişilik ve davranış özellikleri kazanmasına yardımcı olurken kurumlar arası oluşacak dayanışma ve kardeşlik bağı sayesinde de sorunların daha kolay çözüme kavuşması hedefleniyor.

26 Kasım 2021'de Valilik onayı ile başlayan projede kardeş okul eşleştirmeleri 10 Ocak 2022 Pazartesi günü tamamlandı. Okul tarafından kardeş okul olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Terme Gölyazı İlkokulu ile eşleştirildi. Proje kapsamında bugün kardeş okul öğretmen ve öğrencileri ziyaret edilerek belirtilen iş takvimi doğrultusunda kardeş okulların yapacakları çalışmaları, proje kapsamında; kitap okuma çalışmaları, çevreye duyarlılık faaliyetleri sera ve bahçe çalışmaları, akıl ve zekâ oyunları, satranç turnuvaları, geleneksel çocuk oyunları, Masal anlatıcılığı. Drama Rehberlik faaliyetleri futbol, voleybol, basketbol. güreş maçları, gibi etkinlikler planlandı.

Öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif ihtiyaçların yanı sıra manevi değerler gözetilerek hazırlanan "Günebakan Okullar" projesi kapsamındaki faaliyetlerine devam edecek.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA