SİYASET
Giriş Tarihi : 22-01-2022 18:28

AK Parti İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

AK Parti Çarşamba İlçe Başkanlığı 88. İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Çarşamba Öğretmenevi’nde AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz ve Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı’nın katılımı ile gerçekleştirildi.

AK Parti İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023’te tekrar seçileceğine inançlarının tam olduğunu söyleyen AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden, “Bu soğuk havada gerçekleştirdiğimiz bu toplantıda bu salonu tamamen doldurduğunuz için öncelikle hepinize çok teşekkür ediyorum. Bizler Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yol arkadaşları olarak ülkemizin nerelerden nerelere geldiğini çok iyi biliyoruz. Biz 2023 yolculuğunda bu teşkilatımızla iri, diri bir şekilde Çarşamba’dan rekor bir oy çıkaracağımız gibi, Cumhurbaşkanımızı 2023’te aldığı oylardan en yükseğini alarak Cumhurbaşkanımıza hakaret etmeyi kendine cüret olarak görebilen bazı nezaketsiz insanlara karşı inatla ve ısrarla çalışmalarımızı birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı devam ettirerek tekrar Cumhurbaşkanı yapacağımıza şüphem yok. Biz bir parti değiliz, biz bu yolda birlikte yürüyen bir aileyiz” diye konuştu.

Özden’in ardından söz alan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ise şunları söyledi:

“Çarşamba İlçe Danışma Meclisi Toplantımızdaki bu kalabalığı gördüğümde gerçekten çok mutlu oldum, çünkü belki ilde siyasi partiler kongrelerini bu kalabalıkta yapmıyor. Ben de İlçe Başkanımız gibi tüm katılımcılarımıza bu soğukta bizleri yalnız bırakmayarak toplantımıza katıldıkları için teşekkür ediyorum. Biz Çarşamba Belediyesi olarak Samsun Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte uyumlu bir çalışma içerisindeyiz. 2021 yılı sonu itibari ile 83 kilometre beton yolu mahallelerimize kazandırdık. 2014-2019 yılından itibaren yapılan 53 kilometre yol ile ilçe belediyesi olarak toplamda bugün yukarı kotlarda 135 kilometre beton yolu bitirdik. İlçe merkezinde de altyapıya bağlı olarak SASKİ Genel Müdürlüğümüz ve Büyükşehir Belediyemizin olmayan yağmur suyu hattı ve içme suyu hattının yenilenmesi ile ilgili bir çalışması olacaktı. Dünya genelinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle çalışmalarımız aksadı. Ancak belediyemize bu sene ayrılan 200 milyon bütçe ile 3 yıllık planlama içerisinde altyapı ve üst yapı çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Çarşambamızın altyapısını yaptıktan sonra yol ve kaldırımlarını dizayn ederek daha modern bir Çarşamba’yı inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

OKUL MÜJDESİ

Çarşamba’ya 3 ilkokul, 5 de anaokulu yapacaklarının müjdesini veren Doğan sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Belediye olarak yaptığımız imar revizyonu neticesinde yeni yapılacak okullar için alan oluşturduk. Bunun neticesinde de ilçemize 3’ü ilkokul, 5’i anaokulu olmak üzere toplam 8 yeni okulumuzu kazandıracağız.”

Organize Sanayi Bölgesi’nde yağ fabrikası inşaatının başladığını dile getiren Çarşamba Belediye Başkanı Doğan, Şubat ayında yapılacak alt yağı ihalesi sonrasında diğer yatırımcılarında yatırıma başlayacaklarını söyleyerek sözlerini sonlandırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kimsenin hakaret etmeye cüret edemeyeceğini dile getiren AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Ender Gür ise, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmeye kimsenin cüret edemeyeceğini ve Erdoğan’ın yanında halkın olduğunu dile getirerek 2023 seçimlerini kazanacaklarını söyledi.

MİLLETİN SEÇTİĞİ CUMHURBAŞKANINA KİMSE HAKARET EDEMEZ

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletin oyları ile seçilen bir Cumhurbaşkanı olduğunu ve basın özgürlüğü maskesi altında kimsenin kendisine hakaret edemeyeceğini dile getirerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2023 seçimlerinde yeniden Cumhurbaşkanı seçilebilmesi için tüm teşkilat mensuplarının özveri ile çalışması gerektiğini dile getirdi.

ESKİ TÜRKİYE YOK

Toplantının basına açık bölümünde son olarak söz alan AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, eki Türkiye ile yeni Türkiye’nin karşılaştırmasını yaparak, “1. Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı sırasında bu millet büyük zorluklar çekti. Yokluk içinde hayatını sürdü. Ancak şimdi milletimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde tüm her şeye rahatça ulaşabiliyor. Bu kadar ilerleme göstermişken dış güçlere ve dış güçlerin kuklası olanlara inat milletimiz 2023’te Recep Tayyip Erdoğan’ı yine bizim birlik, beraberlik ve çalışmalarımızla bu ülkenin Cumhurbaşkanı olarak inşallah seçecek” dedi.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA