YEREL
Giriş Tarihi : 01-02-2022 16:21

Down Sendromlu Çocuklara Özel Sinema

Samsun Büyükşehir Belediyesi, down sendromlu çocuklar için sinema etkinliği düzenledi. Sömestr tatillerini aktivitelerle geçirmeleri için Engelsiz Çocuk Evi’ ndeki etkinlikte buluşturulan çocuklar, "Kutup Ekspresi’ animasyon filmini izledi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, özel gereksinimli çocukların yalnız bırakılmayacağı söyledi.

Down Sendromlu Çocuklara Özel Sinema

Down sendromlu çocukların sosyal yönlerini geliştirmeyi hedefleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, gündelik hayatta daha fazla yer edinmelerini sağlamak için çeşitli aktiviteler düzenliyor. Bu kapsamda, Mavi Işıklar Engelliler Eğitim Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde hizmet veren Engelsiz Çocuk Evi’nde özel gereksinimli çocuklar için eğlenceli faaliyetler organize eden belediye, branşında uzman öğretmenlerin çabalarıyla onları hayata kazandırmaya çalışıyor.

4-14 yaş arası öğrenciler için ücretsiz sinema etkinliği organize eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, 15 özel öğrenciyi haftanın 3 günü sinemayla buluşturuyor. Engelsiz Çocuk Evi’nde arkadaşlarıyla bir araya gelmenin sevincini yaşayan öğrenciler, "Kutup Ekspresi’ animasyon filminde keyifli anlar geçiriyor. 

Ailelerden bağımsız ilk kez sinema filmi izlemenin mutluluğu gözlerinden okunan çocuklar, sinemaya tekrar gelmek istediklerini ifade etti. Sinema seansları, tatilden sonra da serbest zaman etkinliği olarak devam edecek.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, özel gereksinimli çocukların yalnız bırakılmayacağı söyleyerek, eğitim çalışmaları ile eğlence aktivitelerine devam edileceğini ifade etti.  Başkan Demir, “Onların sosyalleşmesi ve hayatlarını daha rahat sürdürebilmeleri için gerekli tüm desteği vereceğiz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA