ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 03-02-2022 18:27

Çarşamba Şoförler Odası ‘Musa Bala’ İle Devam

Çarşamba Şoförler Odası’nın bugün gerçekleştirilen kongresinde tek liste ile seçime giren mevcut başkan Musa Bala kullanılan tüm oyları alarak güven tazeledi.

Çarşamba Şoförler Odası ‘Musa Bala’ İle Devam

Çarşamba ilçesi Beyaz Saray Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurulda divan başkanlığını Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(SESOB) Başkanı Hacı Eyüb Güler yaparken, seçime tek liste ile giren Çarşamba Şoförler Odası mevcut başkanı Musa Bala, bin 187 üyeden 195’inin oy kullandığı seçimde kullanılan tüm oyları alarak yeniden başkanlığa seçildi.

Şoför esnafı olarak pandemi süresince çok zorlu günlerden geçtiklerini dile getiren Çarşamba Şoförler Odası Başkanı Musa Bala, “Covid-19 pandemisi nedeniyle hem ülkemizde hem de tüm dünyada çok sayıda insan hayatını kaybetti. Ben hayatını kaybeden tüm herkese Allah’tan rahmet diliyorum. Pandeminin hayatımıza girmesinin ardından alınan önlemler kapsamında servisçi arkadaşlarımız okulların kapanması nedeniyle işlerini yapamadı, toplu taşımacılık yapan kardeşlerimiz yarı yarıya yolcu taşımak zorunda kaldı. Pandemiden en çok etkilenenler belki de bizler olduk. Diğer esnaflarımıza haksızlık etmek istemem, diğer esnaflarımızda zor günler geçirdi. Ardından devletimiz nefes kredisi vererek, borçlarımızı erteleyerek yaramızı tamamen kapatmasa da pansuman yaptı. 1 Haziran itibari ile normalleşmeye başlamamız ile birlikte yavaş yavaş işlerimizi düzeltiyoruz. Şu anda servisçi arkadaşlarımızın servis ihalesinde mazot ücreti 6.50 lira olarak hesaplanmıştı, ancak şu anda mazot fiyatı 15 lira oldu. Buna da devletimiz önlem alarak ihale kanununa ek bir madde koyarak bunun düzenlenebilmesinin önünü açtı. Biz her zaman üyelerimizin yararına olacak işler için mücadele ettik, bundan sonra da inşallah yönetim kurulumuzla bu şekilde çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Oyunu eşi ve oğluyla birlikte kullanan Çarşamba Şoförler Odası Başkanı Musa Bala’nın yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

“Mehmet Uysal, Hayati Aşar, Şerafetdin Kocataş, Kadem Aksoy, Ertan Sağlam, Sabit Cantürk, İsmail Türe ve Mehmet Kabaklı.”

Çarşamba Şoförler Odası’nın genel kuruluna Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(SESOB) Başkanı Hacı Eyüb Güler’in yanı sıra Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şen, MHP Çarşamba İlçe Başkanı Kemal Düzgün, Samsun Ticaret İl Müdürü Kürşat Turpçu, Çarşamba Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Özkan, oda başkanları, Çarşamba Şoförler Odası üyeleri katıldı.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA