YEREL
Giriş Tarihi : 11-02-2022 18:27

“Bu Rezilliklere Kim Dur Diyecek!”

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ilçede yaşanan kar yağışı ve normal zamanlarda sosyal tesislerde bakım yapılmamasına tepki gösterdi.

“Bu Rezilliklere Kim Dur Diyecek!”

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, ilçede hizmet yapılmadığını dile getirerek şunları söyledi:

“2015 yılında yapımı tamamlanan aynı yıl yağan karın etkisiyle çöken Ayvacık Futbol Sahasının tribünleri aradan 6 yıl kadar zaman geçmesinden sonra 2022 yılında yağan karda yeniden yıkıldı.

Buradan soruyorum bu tesisiler yapılırken hava şartları, doğal afetler hesaplanmıyor mu? Hesaplanıyorsa kullanılan malzemeden mi çalınmış ihale şartnamesine uygun malzeme kullanıldıysa neden her kar yağmasında tribünler çöküyor? 2015 yılında çökmesinden sonra yapan firmaya ne gibi bir işlem yapılmıştır? Çöken tribün yine aynı firmaya mı yaptırılmış spor tesisi tamamlandıktan sonra teslim alan olur veren her kimse haklarında soruşturma açılmış mıdır? Buradan Sayın Valimize ve Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı’na yukarıda arz ettiğim konunun hem idari yönde hem de adli yönden soruşturulması tüysüz yetimin hakkını yiyen herkimse bunun hesabını Türk Milletini adına karar veren bağımsız yargımızda hesap vermelidir.

Rezillik 2

Ayvacık İlçemizde 2019 yılında yaklaşık eski para ile 1 trilyona yakın para harcanarak yaptırılan Millet Bahçesi olarak açılışı yaptırılan bina da tamamen şu anda çökmüş vaziyettedir. Devletin ilçemize hizmet için gönderdiği ödeneklerle yapılan yapıların neredeyse %80 ni yıkıldı. Kimse burada yağan karı mazeret olarak göstermesin bunun yapımı esnasında çok çeşitli dedikodulara maruz kalan maruz kalmasından da o tarihten beri burada bir bit yeniğinin olduğunu Ayvacıklıların tamamına yakını bilmektedir. Bunun yapımına onay veren teknik heyet mutlaka doğal afetleri göz önünde bulundurarak projeyi hazırlamıştır. Bahse konu olan millet bahçesinde ki yıkılan bu bina işletmecisi tarafından düğün davet ve toplantılar için kiraya verilmektedir. Ya içerisinde yüzlerce insanın olduğu anda bu bina bu şekilde çökseydi, buradaki can kayıplarının hesabını, sorumluluğunu kim üslenecekti? Bu konu ile alakalıda o dönemin yetkili ve etkili kişilerinden altında imzası bulunan idari yönden Samsun Valiliğimiz adli yönden de Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığımızı göreve davet ediyorum.

Rezillik 3

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale edilen 15 Temmuz şehitler parkının da akıbeti diğerlerinden farksız. Trilyonlarca para harcanarak yapılan şehitler parkının halı sahasında affedersiniz eşekler gezmektedir. Soyunma odaları, tuvaletlerin klozetleri lavaboları kırık dökük, dışarıdan gelen misafirlerimiz ihtiyaçları için girdikleri 15 Temmuz Şehitler parkının sosyal tesislerinden burunlarını tıkayarak kaçıyorlar.

Bu ne vurdumduymazlık bu yatırımları onay vererek teslim alan ey zat-ı muhteremler bu tesisleri kendi paranız ile yaptırsaydınız bu şekilde atıl durumda bırakır mıydınız? Kendinizin parasıyla olsa kendinizden sorumluydunuz ama şimdi 84 milyon insanın kul hakkını nasıl ödeyeceksiniz?

Cumhur ittifakına muhalefetten zarar gelmez Sayın Cumhurbaşkanımızın basına kapalı ve açık istişare toplantılarında bütün bir ilçe örgütlerini kibirden, gururdan uzak durmaları talimatlarına rağmen hala kibir, gurur, israf, adam kayırmacılık yapan il, ilçe örgütleriniz varken muhalefete hacet yok sokakta gezerken bile alçak dağları ben yarattım edasıyla dolaşan yöneticileriniz yüzlerce muhalefet partisinin yapamayacağını Cumhur İttifakı’na yapmaktadırlar.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA