ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 11-02-2022 22:18   Güncelleme : 12-02-2022 14:13

Hisarcıklıoğlu’ndan Çarşamba TB ve TSO’ya Ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Karadeniz programı kapsamında Çarşamba Ticaret Borsası ve Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Hisarcıklıoğlu’ndan Çarşamba TB ve TSO’ya Ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, ilk olarak Çarşamba Ticaret Borsası’nı ziyaret ederken Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz’ın Covid-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle konuşma yapan Çarşamba Ticaret Borsası Meclis Başkanı Hacı Toraman, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Çarşamba Ticaret Borsası kurulduğundan bugüne kadar çağdaş ve uygar Türkiye hedefinde çalışmalarını sürdürmüştür. Çarşamba Ticaret Borsası olarak yükselen Türkiye hedefinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odamızla birlikte kurduğumuz Bölgesel Kalkınma Ofisimizle birlikte ilçemiz ve ülkemiz ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu bağlamda 2008 yılında Çarşambamıza Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu’nu kazandırdık ve her geçen gün açtığımız yeni bölümlerle ülkemize hizmet ediyoruz. Bunun yanı sıra Çarşambamızda yeni bir meslek okulu ihtiyacımız vardı onu da inşallah ticaret odamızla birlikte ilçemize kazandıracağız” diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu’nun daha sonra Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaretinde konuşma yapan Başkan Ahmet Yılmaz ise şunları söyledi:

“Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası olarak bin 350 üyemiz var. Çarşamba ilçemizde Organize Sanayi Bölgesi eksiğimiz olduğu için 2014 yılından itibaren gerekli çalışmalara başladık ve gerekli girişimleri yaparak gerekli noktalara geldik. Sayın Valimizin de destekleri ile 43 ayrı parselde 43 ayrı fabrikaya yer tahsisimizi gerçekleştirdik. Önümüzdeki ay alt yapı ihalesine çıkacağız ve 7 bin 500, 8 bin kişinin istihdam olacağı Organize Sanayi Bölgesi’ni ilçemize kazandıracağız. Bunun yanı sıra ilçemize borsamızla birlikte kazandıracağımız meslek lisesi için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından söz alan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, “Kazım Başkanım ve Ahmet başkanım her zaman Çarşamba yararına çalışmalar için kapımı çaldılar ve yaptırmak istediklerini her zaman yaptırıyorlar. Çok iyi iki başkanınız var. Bizde elimizden geldiğince tüm başkanlarımıza destek çıkıyoruz, ancak sizin başkanlarınız tuttuklarını koparıyorlar. Bu sayede Çarşamba’ya bir okul daha kazandırıyorlar. Bunun için kendilerine teşekkür ediyorum, ancak bunun dışında sanayi adına attıkları adımları, Ankara’daki adımlarını da en yakından takip eden biri olarak unutmamak lazım. Bu başkanlara sahip olarak şanslı bir şehirsiniz” dedi.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA