SPOR
Giriş Tarihi : 12-02-2022 18:42

Wushu Sporunun En Küçük Sporcusu Samsun’dan

Mehmet Görkem Tatlıcı henüz dört yaşında olmasına rağmen Türkiye Wushu Federasyonu’nun Wushu ve Wing Chun branşlarında lisanslı en küçük sporcusu olarak spor hayatına devam ediyor.

Wushu Sporunun En Küçük Sporcusu Samsun’dan

Babası ve Antrenörü olan Mehmet Caner Tatlıcı oğlunun yürümeye başlar başlamaz spor faaliyetlerine başladığını ve spor kulübünün en küçük sporcusu olarak çalışmalarını severek devam ettirdiğini belirterek, “Mehmet Görkem hiçbir zorlama olmadan kendi isteği ile spor yapıyor ve çevresindeki insanları spor yapmaya teşvik ediyor. Biz eşimle birlikte antrenman yaparken oğlumuz da merak ile bu spora başladı ve kendisini her gün daha da geliştirerek ileriye taşıyor. Bir ailede anne ve baba ne yapıyorsa çocuk da ebeveynlerinden gördüklerini yapıyor. Kitap okursanız çocuğunuz kitap okur, spor yaparsanız çocuğunuz spor yapar, telefonla etkileşim halindeyseniz de çocuğunuz telefona ilgi duyar. Eşim ve ben spora yöneldiğimiz için Görkem de spora yöneldi ve bizimle antrenmanlara başladı. Kimseyi yenmek ya da başkalarından daha iyi olmak gibi bir çabası yok. Spor yapan ve yapmayan insanlar arasındaki farkı şimdiden anlamaya başlamış durumda ve bu bizi çok mutlu ediyor. Wing Chun küçük çocuklar için kas motor becerilerinin gelişiminde son derece faydalı bir savunma sanatı. Üstelik savunma sanatlarının kişiye verdiği zihinsel olgunluk ve hızlı karar verme yeteneği de çok önemli. Mehmet Görkem küçük bir Wing Chun uygulayıcısı olarak şimdiden bu kazanımları elde etmeye başlamış durumda. Bizim ondan beklentimiz yaptığı sporun faydalarını tüm hayatına yayabilmesi ve örnek bir insan olması” diye konuştu.

Savunma Sanatları Ve Sağlıklı Yaşam Etkinlikleri Spor Kulübü adına Wushu Branşında yarışmalara hazırlanan Mehmet Görkem, sporu çok sevdiğini her zaman yapmak istediğini söyledikten sonra büyüyünce Bilim İnsanı olmayı hedeflediğini belirtti.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA