SİYASET
Giriş Tarihi : 28-02-2022 17:27

Saadet Partisi İl Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı

Saadet Partisi İl Divan Kurulu toplantısı il binasında İl Başkanı Salih Şen başkanlığında gerçekleştirildi.

Saadet Partisi İl Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl Başkanı Salih Şen açılış konuşmasından önce katılanların ve halkımızın kandillerini kutlayarak hayırlara vesile olma temennisinde bulundu. Ardından ilim, irfan, bilim, fikir ve devlet adamı Milli Görüş hareketinin kurucusu Saadet Partisi eski Genel Başkanı Prof.Dr.Necmettin Erbakan'ın 11. ölüm yıldönümü vesilesiyle rahmet dileyerek ''Onun bıraktığı yolda aynı azim, kararlılık ve inançla yürüyeceğiz diyerek milletimize hizmetin hakka hizmet olduğu şuurunu çok iyi bilen bir teşkilat yapımızla, ülkenin içerisinde bulunduğu bu zor sürecin ancak Milli Görüş reçetesi ve uygulayıcısı Saadet Partisi ile düzeleceğine inanıyoruz'' diyerek ilçe raporlarının müzakerelerine geçildi. Tek tek ilçe raporları müzakere edildi.

Çarşamba İlçesinin raporunu İlçe Başkanı Zekai Adem Sapancı kürsüye çıkarak sundu. İlçe raporlarının müzakerelerinin ardından GİK üyesi ve Samsun İl Müfettişi İbrahim Veli kürsüye çıkarak şöyle konuştu:

“Yakın zamanda alım gücünün bu kadar düştüğü bir başka dönem olmamıştı. Rapora göre; sadece Aralık ayında yaşadıklarımız gösterdi ki; herkesi zorlu ve bir o kadar da belirsiz bir yıl bekliyor. Adaletten eğitime, çevreden ekonomiye belirsizliğin hâkim olduğu bu ortamda tüketici için en büyük ve belki de en anlamlı yansıma ise enflasyon. Alım gücünün düşmesi kadar artan endişe ve stres seviyeleri akıl sağlığı problemlerini de beraberinde getiriyor.

2022’de belirsizlik ve enflasyonla tüketicilerin güvensizlik, endişe ve stres duyguları da artacak! TL değer kaybediyor, fiyatlar artıyor ve keyfi harcamalar kısıtlanıyor. Tasarruf etme motivasyonu ve güvensizlik hissi artıyor. Tüketiciler hızlı hareket edip aradığı fiyatı kolayca bulabildiği ortamları seçmeyi amaçlıyor. Yüksek enflasyonun yaşandığı günümüzde tüketicilerin davranışlarını en çok etkileyecek motivasyonların başında “kontrol güdüsü” geliyor.

Geçmiş Krizlerin Okuması

Konda araştırmasına göre; “ülkemizde her 100 hanenin 36’sının geliri giderinden eksik. %51’in ise geliri ile gideri denk, yani bir tasarruf imkânı yok.” Yine aynı araştırmaya göre sadece %13’ün geliri giderinden fazla! Türkiye’de bir hanenin ortalama 3,3 kişiden oluştuğu göz önüne alındığında sosyal yardım alan kişi sayısı 22 milyona ulaştı. Bu durumda geçmiş krizlerin okumasının iyi yapılması gerekiyor.

Geçmişi ve geleceği doğru harmanlayanlar kazanacak. Çünkü tüketici yaşam standartlarını koruyamadığından satın alma alışkanlıklarını gözden geçirerek bütçesine uygun yeni seçimlere yönelecek. Türkiye geneline baktığımızda; satın alınan günlük ürünlerin tüketiminin azaltılması (%53), büyük masrafları ertelemek (%48), esnek ödeme ihtiyaçlarının artması (%42), kredi kartından daha fazla alışveriş yapmak (%60) tüketicilerin hayatında hâlihazırda var. Çünkü enflasyonda çift haneli artışlar sonrasında tüketicinin alışveriş alışkanlıklarında ciddi bir panik atak hali oluştu.

Ezberlerin Sorgulanması

Uzmanlara göre; yirmi yıldır uzak olduğumuz yüksek enflasyon ortamını anlamak için seksenleri, doksanları hatırlamak iyi olabilir. Tüketiciler fiyatları çok yakından takip eder, bazı temel ürünlerde evlerde stoklama yapılırdı. Günümüzün gerçeği ve yükselen yıldızı e-ticaret olduğu için “akıllı kanal tercihleri ve kampanyalar” yapılması öneriliyor. Bu nedenle oluşturulacak satış ve iletişim stratejilerinde tüketicilerin nerede konumlandırıldığı ve onlarla hangi tonda iletişim kurulduğu her zamankinden daha önemli olacak. Sorunları Saadet Partisi çözer.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA