YEREL
Giriş Tarihi : 03-03-2022 20:27

Avcı'dan TMO'ya Veryansın!

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı ve Büyük Birlik Partisi(BBP) MKYK Üyesi Erdal Avcı yaptığı yazılı açıklamada TMO'nun Şubat ayında besicilere en ihtiyaç duydukları dönemde arpa ve mısır satışı yapmadığını söyledi.

Avcı'dan TMO'ya Veryansın!

Kışın en zor döneminde hayvanların yem fiyatlarının yüksek olmasından dolayı hayvanlarını besleyemeyen üreticinin hayvanlarını bir bir ölüme terk ettiğini dile getirerek TMO'ya ateş püsküren Avcı şunları söyledi:

"Tüccarda 4 bin 500 TL olan mısır ve arpayı alamayan besici, küçükbaş hayvan üreticisi Şubat ayı boyunca TMO'da 2 bin 500 TL olan arpa ve mısırı alamadı. Yetersiz beslenen hayvanlar böylece tek tek telef olmaya başladı. Bir ay içerisinde sadece benim 20'nin üzerinde koyunum ve kuzum yetersiz beslenmeden dolayı öldü. TMO Genel Müdürlüğü'nü aradım; Hazine ve Maliye Bakanlığı ile yapılacak protokolün geçikmesinden dolayı Şubat ayında fiyat güncellemesini yapamadıklarını söylediler. Allah aşkına bu nasıl bir devlet yönetimi! Bir ülke düşünün ki iki bakanlık arasındaki bir yazışmanın gecikmesinden dolayı bir ay boyunca üreticisini perişan ediyor ve binlerce hayvan telef oluyor. Peki bu üreticinin kaybını kim karşılayacak, zaten zor ayakta duran küçükbaş işletme sahiplerinin bu mağduriyetini kim karşılayacak? Girdi fiyatlarının bu kadar yüksek olduğu bu dönemde hala üretmeye devam eden üreticisinin halinden anlamayan bir devlet yönetimi olur mu? Hala tarımın ve hayvancılığın önemini kavrayamayanlar bu ülkeyi nasıl yönetecek? Akıllar almaz oldu! Önemli olan proje yapıp çiftçilere hayvan vermek değil önemli olan o hayvanların nasıl sağlıklı bir şekilde üremesini sağlamak yoksa bunun adı 'saldım çayıra mevlam kayıra'dan öteye gitmez."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA