ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 08-03-2022 17:55

“Bu Yağışlar Fasulye Ekimini Etkileyebilir!”

Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, bölgede meydana gelen yağışlardan dolayı toprağın suya doyduğunu ancak devam eden yağışlarla su altında kalan tarlaların fasulye ekimini etkileyebileceğini dile getirdi.

“Bu Yağışlar Fasulye Ekimini Etkileyebilir!”

Havaların bir hafta sıcak bir hafta yağışlı geçmesine değinen Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Aydemir, “Bu sene Ocak ayının sonuna doğru ilçemizde yoğun bir kar yağışı meydana geldi. Mart ayının gelişi ile birlikte hava sıcaklıklarının artmasını bekliyorduk, ancak geçtiğimiz hafta ilçemizde yine kar yağışı meydana geldi ve bu hafta içerisinde de Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün tahminlerine göre ilçemizde yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Ocak ve Şubat ayının içerisindeki yağışların yanı sıra geçtiğimiz hafta kar yağışı ve yağmur yağışı içerisinde bir hafta geçirdik. Bu yağışlar nedeniyle ilçemizdeki tarım alanları suya doydu ve alçak kesimlerdeki mahallelerimizde yağışlarla tarlalar su altında kalıyor. Bu ayın sonuna doğru üreticilerimiz fasulye ekimine başlayacak ancak yağışlardan ötürü su altında kalan tarlalarımızın sürülmesi şu an için imkansız görünüyor. Bu hafta da beklenen yağışlarla birlikte üreticimizin tarlalarını sürmesi imkansız görünüyor. Bu da ayın sonunda gerçekleşmesi gereken fasulye ekimini etkileyebilir” şeklinde konuştu.

FINDIKLAR TOMURCUK VERDİ

Önceki hafta hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde seyretmesi sonucu fındıkların tomurcuk verdiğini söyleyen Muammer Aydemir, beklenen kar yağışının da fındıklarda yanmaya neden olabileceğini ve üreticilerin bunu dikkate alması gerektiğini söyleyerek sözlerini noktaladı.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA