ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 10-03-2022 13:17

Çarşamba’da Berberler Saat Uygulamasına Geçiyor

Çarşamba ilçesinde 25 Ocak tarihinde, Çarşamba Berberler Odası’nın gerçekleştirdiği genel kurulda berber esnafı için mesleki konularda önemli kararlar alınmış, oy birliği ile kabul edilmişti.

Çarşamba’da Berberler Saat Uygulamasına Geçiyor

RESMİ İŞLEMLER TAMAMLANDI UYGULAMA BAŞLIYOR

Konu ile ilgili açıklama yapan Çarşamba Berberler Odası Başkanı Ümit Taşan, “Genel kurulumuzda almış olduğumuz mesleki kararlarımızın resmiyet ve prosedür işlemleri tamamlanmış olup 14 Mart 2022 tarihi Pazartesi günü uygulamaya başlayacağız” dedi.

İLÇEMİZDE İLK DEFA UYGULANACAK

Açıklamasına devam eden Başkan Taşan “Uzun zamandır esnafımızdan böyle bir talep vardı, berberlerimizin ailesi ile zaman geçirmesi, işlerinden arda kalan zamanı sosyal hayatlarını, ailevi hayatlarını ayırabilmeleri, insan doğası gereği önemli bir ölçüttür. Uygulamamız Çarşamba ilçemizde ilk defa uygulanacak olup kış saati ve yaz saati olarak iki husus üzerine bu uygulamayı gerçekleştiriyoruz. 31 Kasım-30 Nisan arası saat 08.00-20.00 arası hizmet verebileceği gibi 1 Mayıs-30 Kasım tarihleri arası ise saat 08.00-22.00 arası açık olacaktır. Pazar günleri ise kapatma uygulamamız aynen devam edecektir.

Dini bayramlarımız da ise Arife günü içinde olmak üzere bayram öncesi 3 gün her hangi bir saat kısıtlaması ya da Pazar günü kısıtlaması yapılmayacaktır.

UYMAYANLARA CEZAİ YAPTIRIM OLACAK

Genel kurulumuzda aldığımız ve resmi kurumlara onaylattığımız bu kararlara riayet etmeyen esnaf arkadaşlarımıza,  ilgili belediye ve kolluk kuvvetlerince cezai işlemler uygulanacak olup bununla ilgili 444 90 55 numaralı hattımızda ihbar ve taleplere cevap verecektir” şeklinde konuştu.

Başkan Taşan Alınan bu kararların, Çarşamba ilçemizdeki berber esnafımıza hayırlı olmasını temennisinde bulunarak sözlerini tamamladı.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA