YEREL
Giriş Tarihi : 01-04-2022 16:35

Otobüs Şoförlerine Eğitim

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından şehir içi otobüs şoförlerine hizmet içi eğitim verildi.

Otobüs Şoförlerine Eğitim

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, Atakum, İlkadım, Canik ve Tekkeköy ilçelerinde hizmet veren kent içi otobüsler ile vatandaşlara toplu taşıma hizmeti veriyor. Günlük 120 adet 8.5 - 10 ve 12 metrelik araçlar ile yaklaşık 65 bin yolcu taşıyan Büyükşehir Belediyesi, şoförlerine de düzenli olarak hizmet içi eğitimler veriyor.

242 otobüs şoförü ile 13 teknik ve idari personelin görev yaptığı toplu taşıma hizmetinin sağlıklı ve konforlu bir şekilde sağlanması için gayret gösteriliyor. Bu kapsamda, verilen hizmetin güvenilir, konforlu ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından 29 – 30 - 31 Mart ve 1 Nisan 2022 tarihleri boyunca 4 gün süren “Kent İçi Otobüs Araçları Genel Tanıtım, Konforlu Sürüş ve Bakım Eğitimi” ilgi gördü.

Eğitimde, personellerin teknik bilgi ve kabiliyetlerinin artırılması, iş yerinde eğitim ve öğrenim sürekliliğinin sağlanması, araçların arıza gerçekleşmeden bakım ve onarımlarının gerçekleştirilmesi amacıyla farkındalığın artırılması amaçlandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA