YEREL
Giriş Tarihi : 05-04-2022 16:27

“Çiftçi Zekat Değil 299 Katrilyon Alacağını İstiyor!”

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı ve Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Erdal Avcı Türk Kızılay Genel Başkanı Kemal Kınık’ın Kızılay Zekat Müessesesi kurularak bu kapsamda toplayacakları zekatlarla üretim sıkıntısı çeken üreticilerin borçlarının ödeneceği bir model kuracaklarını söyledi açıklamasına sert tepki gösterdi.

“Çiftçi Zekat Değil 299 Katrilyon Alacağını İstiyor!”

Konuyla ilgili açıklama yapan Avcı, “2006 yılında bu hükümet döneminde çıkan tarım kanuna göre “Tarımsal desteklemelerin finansmanı başlıklı 21. Maddesinde Tarımsal Desteklemelerin finansmanı bütçe kaynaklarından ve dış kaynaklardan sağlanır, bütçeden ayrılacak kaynak gayri safi milli hasılanın % 1’nden az olamaz” ifadesi yer alıyor.

Ak Parti hükümetinin yanlış tarım politikaları, tarım sektörünün artan girdi maliyetleri ve yetersiz destekler nedeniyle her geçen gün çiftçi üretimden vazgeçmektedir. 2006 yılında yukarıda belirttiğimiz kanun gereği çiftçilerimize bu zamana kadar verilmesi gereken gayri safi milli hasılanın %1 ‘i şekilde ifade edilen desteğin miktarı 299 milyarı( eski parayla katrilyonu) bulmuştur. Çiftçiye destekleme ödemesi şeklinde verilmesi gereken bu paranın verilmesi halinde çiftçi maddi anlamda rahatlayacak ve kimsenin zekatına ihtiyacı kalmayacaktır.

Bu sebeple bu açıklamasını çiftçilerimize hakaret kabul ederek diyoruz ki hükümetin direk taraf olarak seçtirdiği Kızılay Genel Başkanı Kemal Kınık’ın üreticiye zekat vermek için geliştirecekleri model yerine gayri safi milli hasıladan verilmesi gereken paranın çiftçiye anasının ak sütü gibi helal olarak verilmesi gerektiğini ifade etmesini bekliyoruz” diyerek tepkisini gösterdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA