YEREL
Giriş Tarihi : 06-04-2022 14:45

Hancıoğlu'ndan ‘Verdiğiniz Sözleri Tutun’ Çağrısı

İktidarın, Vezirköprü'yü Türkiye'deki ruhsatlı kenevir üretiminin merkezi yapma vaadiyle aldattığını söyleyen CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu "ilçede üretim konusunda hiçbir heyecan ve umut kalmadı. Kenevir üzerinden hayal tacirliği yapıldı, Vezirköprü yüz üstü bırakıldı" dedi.

Hancıoğlu'ndan ‘Verdiğiniz Sözleri Tutun’ Çağrısı

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, ruhsatlı kenevir üretimi konusunda Vezirköprü'ye ve Vezirköprülü üreticilere verilen sözlerin tutulmamasını eleştirdi. Vezirköprü'deki üreticileri kenevir üretimine teşvik edecek unsurların başında, sulama kolaylığının sağlanması ve ürünü işleyecek sanayi tesislerinin yapılmasının geldiğini vurgulayan Hancıoğlu şunları söyledi:

"Üreticimizden aldığımız bilgilere göre geçen yıl hem su problemi hem de elde edilen ürünün satışı konusunda ciddi sorunlar yaşandı. Kenevir üretiminin en yoğun olarak yapıldığı mahalle olan Narlısaray’da, geçen yıl ekilen alan 80 dönüme kadar daralmıştı. Üreticimiz, mahsulün tohumunu satabilirken, ekonomik değeri olan lif kısmına alıcı bulamamıştı. Tüm bu olumsuzluklara kuraklık da eklenince verim düşmüş, üreticimiz kenevir üretiminden kopma noktasına gelmişti.

Şimdi ise üretim maliyetlerini çok daha yükselten ağır bir ekonomik krizle karşı karşıyayız. Çiftçimiz, yükselen üretim maliyetleriyle nasıl baş edeceğini bilemez durumda... Bütün bu olumsuzlukların üstüne, keneviri işleyecek sanayi kuruluşunun bir başka ilçemize yapılacağı haberi duyulunca Vezirköprü'nün bütün heyecanı ve hevesi kaçtı. İktidar, yıllarca kenevir üzerinden hayal tacirliği yaptı ve şimdi Vezirköprü ilçemiz yüz üstü bırakıldı!"

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA