ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 15-04-2022 17:51

Çarşamba Sanayiine İlk Kazma Vuruldu

Çarşamba Belediyesi tarafından yoğun yağışlar sonucu su altında kalan Çarşamba Sanayi Sitesi’nde su taşkınlarını önlemek için altyapı çalışmalarına başlandı.

Çarşamba Sanayiine İlk Kazma Vuruldu

Çarşamba Sanayi Sitesi’nde her yoğun yağışın ardından su taşkınları olduğunu ve bunu engellemek için ilk kazmayı vurduklarını dile getiren Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Altyapı çalışmalarımız ile aşırı yağış sonrası sanayimizde meydana gelen taşkın ve su birikintilerin önüne geçmiş olacağız. İnşallah altyapı çalışmalarımızı tamamlar tamamlamaz da üst yapı çalışmalarımıza da başlayarak sanayi esnafımızın mağduriyetini gidermiş olacağız. Çalışmalarımızda desteklerinden dolayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir, SASKİ Genel Müdürümüz Sayın Bahattin Yanık'a ve emeği geçenlere teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Su taşkınlarının sanayi esnafının kanayan yarası olduğunu dile getiren Çarşamba Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Dündar ise, “Yoğun yağışlarla birlikte sanayi sitemizde su taşkınları oluyordu ve esnaf arkadaşlarımız mağduriyet yaşıyordu. Bugün altyapı çalışması için ilk kazma vuruldu ve Çarşamba Belediye Başkanımız Sayın Halit Doğan çalışmaların 60 gün içerisinde biteceğini söyledi. Çalışmaların ardından inşallah kanayan yaramız su taşkınları önlenmiş olacak. Çarşamba Sanayi Sitemize bu yatırımından dolayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir, Çarşamba Belediye Başkanımız Sayın Halit Doğan ve SASKİ çalışanlarımıza sanayi sitesi esnaflarımız adına teşekkür ederim” diye konuştu.

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA