YEREL
Giriş Tarihi : 18-04-2022 16:04

Geleneksel Yarışmanın 3.'sü Düzenleniyor.

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Samsun 1 Nolu Şube tarafından geleneksel hale getirilen öğrenciler arası online şiir okuma yarışması için başvurular başladı.

Geleneksel Yarışmanın 3.'sü Düzenleniyor.

Yarışma ile bilgi veren Eğitim Bir-Sen Samsun 1 nolu şube başkanı Hamdi Yıldız, "Sendikamızın Kurucusu Şair Mehmet Akif İnan'ı rahmet ve minnetle anarak şairin sendikasını şiirsiz bırakmamak adına geleneksel hale getirdiğimiz öğrenciler arası ödüllü şiir yarışmasının üçüncüsünü başlatıyoruz. Okul öncesi, ilkokul,ortaokul ve lise öğrencilerimizin yanısıra gönül coğrafyamızın bir parçası olan Bosna Hersek'ten çocuklarımızın katılabileceği yarışmamızın son katılım tarihi 15 Mayıs 2022'dir. Her evde milli manevi değerlerimizi dile getiren bir şiir okunsun şiarıyla yol aldığımız bu projemize Samsunda yaşayan öğrencilerimizin tamamının katılımını bekliyoruz" dedi.

Şiir yarışmasına Canik Belediyesi de sponsor olarak destek verdi. Yarışma başvuruları " https://www.siirokumayarismasi.com " adresinden yapılabilecek.

Yarışmada 5 kategoride 20 ödül dağıtılacak. Okul öncesi öğrencileri Faruk Nazif Çamlıbel'in "Bayraklar altında" şiirin , İlkokul öğrencileri Necip Fazıl Kısakürek'in " Utansın" şiirini, ortaokul öğrencileri Mehmet Akif İnan'ın " Mescid-i Aksa" şiirini, Lise ve Bosna Hersekli öğrenciler de Necad İBRİŞİMOVİÇ'in " Bosna" şiirini okuyup videosunu belirtilen internet adresine yükleyerek yarışmaya katılacaklar.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA