ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 21-04-2022 18:07

“Bu İkramiye Lütuf Değil Kaybolan Haklarımızın Karşılığı”

Emekli Sendikası Çarşamba Temsilcisi Necmettin Gemrik, emeklilere verilen bayram ikramiyesi ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

“Bu İkramiye Lütuf Değil Kaybolan Haklarımızın Karşılığı”

Emeklilere verilen bayram ikramiyesinin bir lütuf değil kaybolan haklarının karşılığı olduğunu dile getiren Gemrik şunları ifade etti:

“Kamuoyunda emekli ikramiyeleri ile ilgili algı operasyonlarını üzülerek izlemekteyiz. Verilen ikramiyelerin emeklinin hakkı olmadığını, verilen miktarları beğenmeyenlerin ağır suçlamalara maruz bırakıldıklarını görüyoruz. Bizlerin çoğunluğu 2008 yılından sonra emekli olmuş emekliler topluluğuyuz.

Devlet 2008-2010 yıllarında Emeklilik Yasası’nda emeklilerle ilgili değişiklikler yaparak emekli aylığını çok çok az bir şekilde emekli maaşına bağlanmasını yaptı. Böylece emekli maaşına bağlanan kişinin az maaş almasına sebebiyet vererek emekli olanı mağdur etmiştir. Emeklilikte maaş mağduriyeti ile başlayan bizler art niyetli siyasi görüşlerin algı operasyonlarına maruz bırakılıyoruz. Kimse öküz altında buzağı aramasın! Yasalarla kazanılmış haklarımızı işlerine geldiği gibi değiştirenlerden tabi ki hesap soracağız.

Kamuoyunda emekli olanları ve emekli olacak olanları 2008-2010’da çıkarılan emekliler aleyhindeki yasa hakkında bilgilendirip emeklilerden ve emekli olacak olanlardan destek isteyeceğiz ve tabi ki kamuoyu oluşturacağız. Bilinsin ki; emekli ikramiyesi bir lütuf değil mağduriyetimizin bir nebze olsun merhemidir. Bizi eleştiren trollerin de haklarını savunduğumuzu ve de bize katkı vermelerini beklediğimizi beyan ederiz.

Emeklilikte geçmiş dönem haksızlık yasaları elbette değiştirilecektir. Hemen hemen birçok siyasi partide bu konuda çalışma yapıyor. Bizde hem kamuoyu hem de siyasi partilere bilgi ve destek vererek yanlış yasaların değiştirilmesine zemin hazırlayacağız. Verilenler lütuf değil kaybolan haklarımızın karşılığıdır.”

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA