YEREL
Giriş Tarihi : 24-04-2022 17:58

Büyükşehir’den “Resim Yarışması”

Samsun Büyükşehir Belediyesi “Geleceğin İçin Resminle Fark Yarat” isimli resim yarışması düzenliyor. 5-11 Haziran Dünya Çevre Haftası dolayısıyla düzenlenen yarışmayla farkındalık amaçlanıyor. Haftanın anlamına uygun olarak yarışmanın konusu “İklim Değişikliği ve Etkileri” olarak belirlendi.

Büyükşehir’den “Resim Yarışması”

İklim Değişikliği ve Etkileri konulu resim yarışmasına ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri katılabiliyor. Başvurular öğrenciler tarafından değil okullar aracılığıyla alınıyor. 2 ayrı kategoride düzenlenecek yarışmada dereceye girenlere bisiklet, tablet, akıllı saat ve elektrikli scooter gibi ödüller verilecek.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Küresel ısınma ve iklim değişikliği dünyanın en önemli sorunları haline geldi. Biz de belediye olarak mücadele noktasında birçok çalışma yürütüyoruz. Bu konuda çocuklarımıza, gençlerimize daha fazla ulaşıp farkındalıklarını artırmayı istiyoruz. Çevre Koruma Dairesi Başkanlığımız tarafından düzenlenen resim yarışması da bu amaca hizmet etmeye yöneliktir” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA