ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 25-04-2022 18:13

Ticaret Odası’ndan Çarşamba’ya Büyük Kazanım

Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası(ÇTSO) Başkanı Ahmet Yılmaz’ın girişimleri sonucunda Çarşamba’ya kazandırılacak olan Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi tamamlandığında yaklaşık 8 bin kişiye istihdam sağlayacak.

Ticaret Odası’ndan Çarşamba’ya Büyük Kazanım

2014 yılında Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası(ÇTSO) Başkanı Ahmet Yılmaz, göreve gelmesinin ardından ilçede eksikliği hissedilen Organize Sanayi Bölgesi(OSB) için çalışmalara başlayarak gerekli girişimlerde bulunmasının ardından Samsun Valiliği’nin de destekleriyle 43 ayrı parselde 43 ayrı fabrikaya yer tahsisi gerçekleştirildi.

Alt yapı ihalesinin yapılarak alt yapı çalışmalarına başlanacak olan Çarşamba OSB’de 43 fabrikanın tamamlanması ile birlikte ise yaklaşık 7 bin 500-8 bin kişinin istihdam edilerek ilçeye ekonomik olarak önemli katkı vermesi bekleniyor.

Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası(ÇTSO) Başkanı Ahmet Yılmaz tarafından ilçeye kazandırılması için büyük çaba harcanan ve lojistik olarak da ulaşım ağlarına yakınlığı ile ilçeye büyük güç katması beklenen OSB’nin tamamlanması ile birlikte fabrika sahipleri ve çalışanların yanı sıra üreticilerin de finansal anlamda rahatlaması hedefleniyor.

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA