ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 11-05-2022 17:01

Çarşamba Bellona’ya Muhteşem Açılış

Bellona Çarşamba(Kalaycıoğlu Mobilya)’nın açılışı Sungurlu Mahallesi İstasyon Caddesi’nde yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Çarşamba Bellona’ya Muhteşem Açılış

Açılışta konuşma gerçekleştiren Bellona Çarşamba İşletmecisi Ekrem Kalaycı, “Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu mağaza bizim değil, bu mağaza Çarşamba’nın, Ayvacık’ın, Salıpazarı’nın ve Terme’nin. İnşallah sizlere en güzel şekilde personelimizle birlikte sizlere hizmet edeceğiz. Ben bu güzel günde bizleri yalnız bırakmayan bütün katılımcılara teşekkür ediyorum ve mağazamızın ilçemize ve bölgemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Bellona Çarşamba İşletmecisi Kalaycı’nın ardından konuşma gerçekleştiren ve Bellona markası hakkında katılımcılara bilgiler veren Bellona Genel Müdürü Mustafa Karamemiş ise şunları söyledi:

“Özellikle hem maliyetlerin hem de piyasaların hareketli olduğu bir dönemde bu yatırımı gerçekleştirdikleri ve taşın altına ellerini koydukları için öncelikle Kalaycı ailesine teşekkür etmek istiyorum. Bizim başlıca mottolarımız var bunlardan bir tanesi de ‘Yakışır Bana Bellona’ diyoruz, Çarşamba’ya da Bellona yakışmış, onu da burada söylemek istiyorum. İkincisi de yaşam alanlarına değer katan konforlu mobilyalar üretiyoruz. Bunu da bu mağazamızda Çarşamba halkı ile buluşturduğumuz için mutluluk duyuyoruz. Burası Türkiye içerisinde 607. satış noktamız ve yurt dışındaki 170 satış noktamızı da eklediğimiz zaman Bellona markasının global bir marka olduğunu anlayabiliyoruz. Amerika da Bellona USA ile ülkemizin mobilya ihracatına ciddi destek veren ve ihracatını bir önceki yıla göre yüzde 100 artıran bir markadan bahsediyoruz.

Türkiye mobilya konusunda son iki yıldır hem ihracat hem de iç pazar alanında ciddi bir büyüme sergiliyor. Son iki yıllık süreçte pandeminin neden olduğu hammaddenin tedarik sıkıntısı var ve bu sıkıntı hala devam ediyor. Ancak Bellona buna rağmen son 5 yıllık sürece baktığımız zaman yüzde 25’lik bir büyüme sergiledi. Tabii markamızla da gurur duyuyoruz. Marka olarak istihdama da büyük katkı sağlıyoruz. Bu güzel Çarşamba gününde Çarşamba ilçesinde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduk. Kalaycı ailesine de yatırımları için teşekkür ediyorum ve kendilerine bol ve bereketli kazançlar diliyorum. İnşallah markamızın güzel mobilyalarını bölge ile buluşturacaklar. Ben Çarşamba Bellona mağazamızın Çarşamba ilçesine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Çarşamba ilçesinde istihdamı artıracak çalışmaların sürdüğünü dile getiren Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Çarşamba, hızla büyümeye devam eden Samsun’un en önemli ilçelerinden bir tanesi. Çarşamba’da Ticaret Odamızla bizde istihdamı artıracak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biliyorsunuz Organize Sanayi Bölgesi(OSB) hızlı bir şekilde devam ediyor. Çarşamba Cezaevi bu yıl içerisinde açılacak ve bin kişi Çarşamba’ya memur olarak gelecek. Bunun yanında böyle işletmelerin açılması da ilçemize istihdam anlamında büyük katkı sağlayacak. Yatırımcı aileye şükranlarımızı sunuyoruz. Çarşamba’da yatırım yapmak isteyen her yatırımcıya kapımızda, gönlümüzde sonuna kadar açık. İşlerini kolaylaştırmaktan mutluluk duyarız. Ben yeni işyerinin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Son olarak söz alan Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı ise şu şekilde konuştu:

“Peygamber Efendimiz bir hadisinde şöyle buyurur; ‘İnsanların en hayırlısı insanlara hayırlı olandır.’ Kalaycı ailesinin geçmişi küçük bir şemsiyenin altında rahmetli Necati amcamızla başlayan bir süreçtir. Kendisine Allah rahmet eylesin. Kıymetli evlatları da babalarına yakışır bir şekilde gerçekten esnaflığı hakkıyla yapmışlar ki bu kalabalıkta onu gösteriyor. Allah onlardan razı olsun. Esnaf değiliz ama esnaflığın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Babadan kalanı aynı şekilde devam ettirmek değil de üzerine koyarak gitmek bu işin düzgün yapıldığını gösterir. Burada da kıymetli ailemiz bunu göstermişler. Ben Kalaycı ailesine bu işyerini açtıkları için teşekkür ediyorum. Rabbim hayırlı uğurlu eylesin.”

Çarşamba Bellona(Kalaycıoğlu Mobilya) açılışı açılış duasının ardından protokol üyelerinin kurdele kesimi ile gerçekleşti.

Açılışa Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı, Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Adil Aydemir, AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden, AK Parti Ayvacık İlçe Başkanı Kemalettin Gökçe, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, Çarşamba Esnaf ve Sanaatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Selahattin Akkuş, Bellona Genel Müdürü Mustafa Karamemiş, oda başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA