YEREL
Giriş Tarihi : 18-05-2022 16:10

Çocuk Piyanistten “Kurtuluş 1919” Konseri

Henüz 11 yaşında olan piyanist Yiğit Yüksel, ilk profesyonel konserine 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında çıktı ve sanatseverlere piyano resitali sundu.

Çocuk Piyanistten “Kurtuluş 1919” Konseri

Piyanist Yiğit Yüksel, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ekinlikleri kapsamında piyano resitali sundu. Henüz 11 yaşında olan ve ilk profesyonel konserine çıkan küçük piyanist, 1 saat süren konserde 10 eser çaldı. Konserde sahneye konan iki eserde piyanist Yiğit Yüksel’e Samsun Klasik Türk Moziği Korosu’ndan İzzet Tekeli solist olarak eşlik etti.

Samsun Devlet Opera ve Balesi Atatürk Kültür Merkezi Aydın Gün Salonu’nda düzenlenen ve sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde piyanist Yiğit Yüksel, Emanuel Bach'ın ''Solfeggietto C Minor’'', Ludwin van Beethoven'in ''Allegro di molto e con brio, ''Adagio cantabile'', ''Rondo'', Tevfik Guliev'in ''Yalgızam’', Nüşabe Muradova’nın “İntizar” adlı eserlerini çaldı. Küçük piyanist ayrıca kendi bestelediği “Kurtuluş Balladı”nı da sahneye koydu.

Samsunlu olduğunu, Kurtuluş Savaşı’nın sembol şehri Samsun’da ilk konserini 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında vermek istediğini belirten Yiğit Yüksel, bu sebeple de konserin temasını ‘”Kurtuluş 1919” olarak belirlediklerini söyledi.

Küçük piyanist, konser için salona gelen sanatseverlere, kendisini yetiştiren hocalarına ve organizasyonda görev alan herkese teşekkür etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA