YEREL
Giriş Tarihi : 22-05-2022 16:25

Eğitim İş’ten İlkadım Onur Ödülü

Eğitim İş Samsun Şubesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle ‘İlkadım Onur Ödülü’ tarihçi yazar Sinan Meydan’a düzenlenen program ile takdim edildi.

Eğitim İş’ten İlkadım Onur Ödülü

Samsun Fuariçi Neco Salonu’nda düzenlenen gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Volkan Erken, “Şube yönetimimizle birlikte 9 Ekim 2021 tarihinde göreve geldikten sonra, ilçe örgütlerimizle büyük bir enerjiyle çalıştık. Göreve geldiğimiz günden itibaren de gitmedik okul bırakmadık, görüşmediğimiz meslektaşımızı bırakmadık. Bugün de örgütümüzü Samsun’da layık olduğu seviyeye getirebilmek adına çok önemli bir adım attık ve örgütümüzü Samsun’da ilk defa 2 bin sayısının üzerine çıkardık ve Samsun’un üçüncü büyük sendikası olduk. Ama yetmez, Samsun’da ve Türkiye’de Eğitim İş yetkili olana kadar çalışmaya devam edeceğiz.

Göreve geldikten sonra da Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımının şehri olan Samsun’a layık olan İlkadım Onur Ödülü vermeyi yönetimimizle kararlaştırdık ve bunun sonucunda da tüm üyelerimizin oylaması ile bu ödülü tarihçi yazar Sayın Sinan Meydan’a vermeyi uygun gördük. Kendisi de bizleri kırmayarak programlarını iptal etti ve bu gecede bizlerin yanında oldu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. İlkadım Onur Ödülü’nü gelenekselleştirerek bundan sonra her sene vereceğiz” şeklinde konuştu.

Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Volkan Erken’in ardından söz alan Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Eğitim İş Genel Başkanı Kadem Özbay ise şunları söyledi:

“Örgütümüzün bu coşkusunu bu gecede sizlerle yaşamaktan çok mutluyuz. Eğitim İş Sendikası olarak her zaman emekçi kardeşlerimizin yanındayız ve onların haklarını savunmak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Samsun’da olduğu gibi ülkemizin her yerinde sendikamıza katılımlar artıyor. Bunun nedeni de emekçi kardeşlerimizin haklarını alamamasından kaynaklanıyor. 16 yılda 80 bin üyeye ulaşmış bir sendikayız ve üye sayımızı artırmak, emekçi kardeşlerimizin haklarını savunmak için çalışmalarımızı ve mücadelemizi her zaman sürdüreceğiz.”

Geceye katılan İyi Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta ise davet için Eğitim İş Samsun Şubesi ve tüm katılımcılara teşekkür ederek her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

Konuşmaların ardından İlkadım Onur Ödülü, Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Eğitim İş Genel Başkanı Kadem Özbay ve Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Volkan Erken tarafından tarihçi yazar Sinan Meydan’a takdim edildi.

Geceye İyi Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Eğitim İş Genel Başkanı Kadem Özbay'ın yanı sıra CHP ve İyi Parti İl ve İlçe Teşkilatları ve sendika üyeleri katılırken, gece Grup Özgürlük’ün şakırları ile sona erdi.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA