ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 07-06-2022 17:34   Güncelleme : 07-06-2022 17:42

Vatandaşlara KADES Bilgilendirmesi

Çarşamba polisi Çarşamba Kaymakamlığı girişinde vatandaşları bilgilendirdi. 

Vatandaşlara KADES Bilgilendirmesi

Çarşamba Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği Ekipleri, Çarşamba Kaymakamlığı girişinde kurdukları stantta Kadın Acil Destek Uygulaması'nı (KADES)  anlatıp vatandaşları ayrıca çeşitli suçlara karşı da bilgilendirdi. 

Çarşamba Toplum Destekli Polisleri, Çarşamba Kaymamalığı önünde gün boyu kurdukları stantta resmi işleri için kuruma gelen kadınlara 'Kadın Acil Destek Uygulamasının (KADES) tanıtımını yaparak programı anlattı. KADES'in kadınlar için olduğunun özellikle altını çizen polisler, onlara karşılaştıkları, ‘aile içi şiddet’ ve ‘kadına şiddet’ vakalarında  yapması gerekenleri de kısaca hatırlatarak kadınlara konu hakkında bilgi broşürleri de sundu.

Ayrıca polisler karşılaştıkları her vatandaşa; yankesicilik, dolandırıcılık, evden ve açıktan, iş yerinden hırsızlık olaylarına karşı uyarılarda bulunarak, acil numaralar hakkında da bilgiler verip polisi her zaman arayabileceklerini ve KADES'e her an ulaşabileceklerini söyledi. Vatandaşlar polislere teşekkür ederek bilgilendirmelerden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.            

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA