ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 07-06-2022 18:10

Üreticiler İçin Son Tarih 30 Haziran 2022

Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, üreticilere destek veren ve üretim için farklı imkandan yararlanma olanağı sağlayan Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kayıt süresinin 30 Haziran 2022 tarihinde sona ereceğini ifade ederek bu tarihe kadar çiftçilere sisteme kayıt olmaları için ziraat odasına gelme çağrısında bulundu.

Üreticiler İçin Son Tarih 30 Haziran 2022

Çiftçi Kayıt Sistemi’nin önemini hatırlatan  Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, "Üretim alanlarının ÇKS kayıtlarının olması, çiftçilerimizin üretim faaliyetlerini sürdürürken onlara büyük katkılar sağlamaktadır" dedi.

Ziraat Odası olarak mesajlarla, sosyal medya duyurularıyla ve iletişim kanallarını kullanarak üreticilere ÇKS kayıtlarını yaptırmaları için son tarihinin 30 Haziran 2022 olduğunu hatırlattıklarını belirten Başkan Aydemir, üreticilerin tarımsal desteklerden yararlanmak, tarım sigortası yaptırabilmek ve düşük faizli kredi kullanabilmek için bile ÇKS kaydının olması gerektiğini vurguladı.  

Başkan Aydemir, "Doğal afet sonucu meydana gelebilecek zararlar doğrultusunda, kredi borçlarının ertelenmesinden  afet sonrası yapılacak her türlü tarımsal desteklere kadar zamanı geçmeden çiftçimiz kayıt yaptırmalıdır" dedi.

Kısaca ÇKS'yi de anlatan Aydemir, "Aktif olarak tarımsal faaliyette bulunan çiftçilerin özlük bilgileri, faaliyetleri sırasında kullandıkları varlıkları; arazi, hayvan, girdi ve benzeri ürün deseni, ortalama verimlerin kayıt altında tutulduğu, tarımsal desteklemelerin uygulandığı, izlendiği, denetlendiği, tarım politikalarının oluşturulmasında yararlanılan bir sistemler bütünüdür. Üreticilerimiz zaman kaybetmeden, yaşanacak yoğunluğu da göz önünde bulundurarak bir an önce kayıt için ziraat odamıza başvurmalıdır" dedi.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA