ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 08-06-2022 18:18

Pazaryerinde Vatandaşlara KADES Anlatıldı

Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Batıyaka Kapalı Pazaryeri’nde vatandaşlara ‘KADES’ hakkında bilgilendirme yapıldı.

Pazaryerinde Vatandaşlara KADES Anlatıldı

Çarşamba Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği Ekipleri, Batıyaka Kapalı Pazaryeri’ne kurdukları stant ile alışveriş için pazaryerine gelen vatandaşlara Kadın Acil Destek Uygulaması(KADES) hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, KADES programının telefona nasıl ilgilendirileceği hakkında bilgilendirme yapıldı.

KADES NEDİR?

KADES, kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri birazda olsun engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulamadır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış ve acil durumlarda ilk aklınıza gelecek acil müdahale uygulamasıdır.

KADES uygulaması, son yıllarda giderek artan kadına şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve kadınlara yardım edebilmek amacıyla geliştirilmiş. Eşinden veya bir başkasından şiddet gören ya da şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınlar, akıllı telefonları üzerinden yapacakları ihbarlarda hızlı bir şekilde bu iş için kurulan Kadın Acil Destek İhbar Sistemi’ne ulaşabiliyorlar.

Akıllı telefon kullanıcısı bir kadının, Google Play Store ve Apple Store uygulamasından indireceği “Kadın Destek Uygulamasını (KADES)”, T.C. Kimlik Numarasını girerek ve sonrasından EGM serverlarından gelen aktivasyon kodu ile aktif hale getirebileceği uygulama ile aile içi ve kadına yönelik şiddet mağduru kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla 112 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezine ulaşarak, yardım çağrısının yapıldığı olay yerine en yakın ekip veya devriyenin sevk edilerek olaya müdahalesi sağlanacaktır.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA