YEREL
Giriş Tarihi : 09-06-2022 14:27

“Bu Fiyatlara Alkış Tutanları Çiftçimize Havale Ediyorum!”

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, açıklanan buğday fiyatı ile ilgili açıklama yaparak “10 gün önce maliyetin 6.500 lira olduğunu söyleyip bugün 6.050 lira açıklanan buğday fiyatına alkış tutanları çiftçimize havale ediyorum şeklinde konuştu.

“Bu Fiyatlara Alkış Tutanları Çiftçimize Havale Ediyorum!”

Buğday fiyatının kilogram fiyatının 8,5 lira olması gerektiğini dile getirip açıklanan 6.050 lira fiyata alkış tutanlara tepki gösteren Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Avcı, “Buğday fiyatlarının kilogram fiyatının 8,5 TL olması gerekiyor diye gerek görsel, gerek yazılı basında gerekse sosyal medyada açıklama yapıp dün buğday fiyatının tonu 6.050 TL olarak açıklanınca da alkışlayanları çiftçimizin takdirine havale ediyorum. İnsan ya olduğu gibi görünmeli ya da göründüğü gibi olmalıdır! Daha bundan 10 gün önce maliyetin 6.500 lira olduğunu söyleyip bugün 6.050 lira açıklanan buğday fiyatına alkış tutmak çiftçimizin aklıyla dalga geçmekten öteye geçmez” şeklinde konuştu.

TMO alım ofisi olmayan yerlerde üreticinin mağdur edildiğini dile getiren Avcı sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Ayrıca Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO)’nin alım ofisi olmayan yerlerde buğdayını ve arpasını tüccara veren üreticilerimizin de 1.000 TL hububat alım priminden faydalandırılması gerekmektedir. Ya da TMO alım ofisi bulunmayan yerlerde de mobil alım yapılarak çiftçimizin mağduriyetinin önüne geçilmelidir. Bu işlere ‘ne şiş yansın, ne kebap’ mantığıyla bakmanın modası geçeli 40 yıl oldu! Şimdi hala aynı modda olanlar çiftçilerimizi değil, ancak kendilerini kandırırlar. Çiftçimizin böyle düşünenlere cevabı nettir; ‘Geçti Bor’un pazarı, sür eşeği Niğde’ye…’ Bir dönem daha bulunduğu koltuğu muhafaza etmeye çalışanlara şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun şu sözünü ithaf ediyorum: “Bir saniyesine bile hakim olamadığınız bir dünya için bu kadar fırıldak olmaya gerek yok!”

Haber Merkezi

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA