SPOR
Giriş Tarihi : 09-06-2022 15:46

Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Sporda Büyük Başarı

Çarşamba Cumhuriyet Ortaokulu, 2021/2022 eğitim öğretim yılında katıldığı okul sporlarında bireysel ve takım olarak kazandığı başarılarla adından söz ettirmeyi başardı.

Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Sporda Büyük Başarı

Ocak ayında yapılan Okul Sporları Oryantring İl Şampiyonası'nda Çarşamba Cumhuriyet Ortaokulu, Oryantring Yıldız Erkek Takımı ve Küçük Erkek takımı il birincisi oldu. Bireysel alanda ise Ömer Faruk İnceci ise il birincisi olurken Muhammed Ali Şahin ve Ali Egemen Yanak il üçüncülüğü başarısını elde etti.

Bunun yanı sıra 23 Mayıs 2022 -27 Mayıs 2022 tarihleri arasında Trabzon'da yapılan Okul Sporları Ragbi Türkiye Şampiyonası'nda Cumhuriyet Ortaokulu Ragbi Takımı küçük kızlarda Türkiye dördüncüsü olmayı başardı.

Cumhuriyet Ortaokulu Atletizm Takımı ise düzenlenen Okullararası Puanlı Atletizm İl Şampiyonası'nda küçük kızlar bayrak yarışında il birincisi, takım halinde il ikincisi oldu. Medine Alp yüksek atlama branşında il ikincisi, Yağmur Sarıoğlu 60 metrede il birincisi, 800 metrede il ikincisi oldu.

Cumhuriyet Ortaokulu Atletizm Takımı ayrıca Puanlı Atletizm İl Şampiyonası'nda küçük erkeklerde takım halinde il dördüncüsü oldu. Emirhan Yazıcı ise yüksek atlamada il ikinciliği başarısını elde etti.

GELECEK VADEDİYOR

Bu yıl ilk kez atletizm takımına katılan Yağmur Sarıoğlu isimli öğrenci ise 60 metre Samsun birincisi ve Trabzon’da yapılan Türkiye Gruplar Yarışması’nda ikinci oldu. Sarıoğlu’nun öğretmenleri ise sporda gelecek vadeden bir sporcu olduğunu dile getiriyorlar.

BİZLERİ GURURLANDIRDILAR

Öğrencilerinin bu sene kendileri için gurur kaynağı olduğunu dile getiren Çarşamba Cumhuriyet Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Necla Erden Bilge, “Katıldığımız spor branşlarında öğrencilerimiz aldıkları dereceler olarak bizleri gerçekten gururlandırdılar. Beden eğitimi öğretmeni arkadaşlarımız ile öğrencilerimizin spora yönelmesi ve başarılı olabilmesi adına büyük bir çaba sarf ettik. Bu çabanın karşılığını da aldığımızı düşünüyorum. Öğrencilerimiz spor yaparken derslerini de aksatmadılar. Zaten şunu unutmamak gerekir ki; spor yapan öğrenciler derslerinde daha başarılı oluyor. Ben tüm sporcularımızı beden eğitimi öğretmeni arkadaşlarım ve okulumuz adına tebrik ediyorum ve bundan sonraki hayatlarında başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA