ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 15-06-2022 18:09

Vali Dağlı'dan Gökçeçakmak İlk ve Ortaokulu'na Ziyaret

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Benim Okulum/Okul Merkezli Gelişim Projesi kapsamında düzenlenen Çarşamba Gökçeçakmak İlk ve Ortaokulu'nu ziyaret etti.

Vali Dağlı'dan Gökçeçakmak İlk ve Ortaokulu'na Ziyaret

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir ile birlikte, Benim Okulum/Okul Merkezli Gelişim Projesi kapsamında düzenlenen Çarşamba Gökçeçakmak İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek, okul öğretmenlerinden çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. 

İçerisinde bulunduğumuz çağın eğitimde yeniliği ve farklı bakış açılarını zorunlu kıldığını ve bu anlamda hayata geçirilen Benim Okulum/Okul Merkezli Gelişim Projesi'yle okullarımızda fiziksel ortam, akademik başarı ve projeler ile sosyal, kültürel ve sportif alanlar başta olmak üzere; eğitimin bütün alanlarında niteliğin artırılarak öğrencilerin başarı seviyelerinin yükseltilmesi, mesleki eğitimin güçlendirilmesi, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması, satranç, akıl ve zekâ oyunları ve kodlama alanlarında çalışmalar yapılmasını hedeflediklerini dile getiren Vali Dağlı, bu projeyi çocuklarımızın eğitim hayatına yeni boyutlar kazandıracak ve eğitimde fırsat eşitliğini tesis edecek olması bağlamında oldukça önemsediklerini söyledi. Sınıflarında ağaç kütüklerinden oturakların, kavanozdan lambaların, ortasında motosikletin bulunduğu, öğrencilere piyano ve keman eğitiminin de verildiği sıra dışı okulun ortak alanları ve sınıflarının okul yöneticileri, öğretmenler ve mahalle sakinlerinin gönüllü destekleriyle özel olarak yapıldığını belirterek emeği geçenleri tebrik eden Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, sohbet ettiği öğrencilere yaklaşan yaz tatilini çeşitli işlerinde ailelerine yardımcı olmayı da ihmal etmeden kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle geçirmeleri ve her fırsatta bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA