M.EMİN COŞKUNDERE
M.EMİN COŞKUNDERE
Giriş Tarihi : 08-07-2020 21:32

3. LİG’DEN FAZLASI

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF)’nun bugün gerçekleştirdiği toplantı sonrası Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Çarşambasporumuz uzun yıllar sonra 3. Lig’e yükseldi.

Çarşambaspor Başkanı Özkan Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri bir yıl önce gerçekleştirilen genel kurulda yönetimi devralırken Sayın Yıldırım’ın açıklamasında önemli bir nokta vardı; bu şehrin yeri 3. Lig değil daha yukarısı… Başkan Yıldırım ve üyeleri ilk sözlerini aslında sezon başında kurdukları kadro ile tuttu.

Çarşambaspor’da geçtiğimiz yılın Temmuz ayında yani 1 sene önce yönetim kurulu oluşurken ardından şampiyon kadro oluşmaya başladı. Sezon öncesi hazırlık kampı süresince tüm Çarşambaspor taraftarları şampiyon takımı beklerken takım hazırlıklarını gerçekleştirdi. Bunun devamında ligin bitimine 5 hafta kala Çarşambaspor ligde şampiyonluğunu ilan etti. Bizler play-off maçlarına odaklanmışken tüm dünyayı saran koronavirüs liglerin ertelenmesine neden oldu. Bu süreçte hepimiz dünyanın yaşadığı pandemi ile mücadele ederken bir yandan da ligin alacağı şekli merak ediyorduk. Bu beklentinin sonucunda TFF ilk olarak 12 Haziran’da ligin başlayacağı açıklanırken ardından yapılan başvurular ile 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig’de maçların 18 Temmuz’da başlayacağı açıklandı. Bu açıklamanın sonrasında yapılan başvurular neticesinde hepinizin de bildiği üzere geçtiğimiz hafta liglerin oynanmamasına karar veren TFF bugün tescil kararını açıkladı.

Açıklanan karar neticesinde Çarşambasporumuz yaklaşık 10 yıl sonrasında 3. Lig’e çıktı. 3. Lig yolunda yönetiminden, teknik heyetine, oyuncusundan malzemecisine gerçekten büyük bir mücadele verdik ancak asıl mücadele bundan sonra başlıyor. Çünkü Çarşamba ilçesi nüfus yoğunluğu itibariyle Türkiye’de pek çok ilden büyük, yüzölçümü nedeniyle de büyük olduğu iller var ve Çarşambaspor’un yeri 3. Lig değil! Sayın Özkan Yıldırım’ın bugün bize özel yaptığı açıklamada da bunun böyle olmadığı anlaşılıyor. Çünkü kendisi ‘Şimdi hedef 2. Lig’ dedi. Bunun için de tüm Çarşamba’nın bu sezon kenetlendiğinden daha fazla kenetlenmesi gerekiyor.

Biz büyük bir şehiriz ve hedefimiz hep daha yukarı olmalı!

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA