Advert
M.EMİN COŞKUNDERE
M.EMİN COŞKUNDERE
Giriş Tarihi : 03-01-2021 14:03

GELEN GİDENİ ARATMASIN!

Hepimiz adına felaketler yılı olarak gördüğümüz 2020 yılını artık geride bıraktık.

Büyük umutlarla girdiğimiz 2020 yılında umutlarımızı baltalayan ilk olay ülkemizde yaşanan Elazığ depremi ile meydana geldi. Elazığ merkezli olan ve Malatya’da da hissedilen 6.8 şiddetindeki depremde 41 kişi hayatını kaybetti.

Elazığ depreminin yaralarını ülke olarak dayanışma içerisinde sarmaya çalışırken bu kez de yaklaşık 10 gün sonra Van’ın Bahçesaray ilçesinde bir minibüsün üzerine çığ düştü ve aradan 1 gün geçtikten sonra bu kez de çığ altında kalanları arayanların üzerine bir kez daha çığ düştü ve bu felakette de 42 kişi hayatını kaybetti.

Van’da yaşanan çığ felaketinin tam 1 gün sonrasında ise İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda içinde 183 kişinin bulunduğu uçak pistten çıktı ve 3 kişi hayatını kaybetti.

Bir buçuk ay içerisinde yaşananlar neler oluyor dedirtirken bu kez yurt dışından acı haberi aldık. Suriye’nin İdlib kentinde rejim güçleri askerlerimize saldırdı ve 33 vatan evladını kaybettik.

Ülkemizde bunlar yaşanırken Çin’in Wuhan kentinde Aralık 2019’da ortaya çıkan Koronavirüs(Covid-19) tüm dünyada etkisini göstermeye başladı ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca tarihler 11 Mart 2020’yi gösterdiğinde Türkiye’deki ilk Koronavirüs vakasını açıkladı.

Ülke olarak daha zorlu günlere girmeye başladık. İlk başlarda kimse bu virüsü önemsemezken ve maske, mesafe, temizlik kurallarına önem göstermezken virüs tüm ülkede büyük bir hızla yayılmaya başladı ve ülkede virüsün bulaş hızını önlemek adına kısıtlamalar getirilmeye başlandı.

Getirilen kısıtlamalar en çok da esnafları zorlamaya başladı ve o süreçte işten çıkarılmalar, esnafların küçülmeye gitmesi başladı.

Ülke olarak bir yandan virüsle süren mücadelemizi sürdürürken diğer yandan da felaketler yakamızı bırakmadı. Temmuz ayının hemen başında Sakarya’da havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada 7 vatandaşımız hayatını kaybetti ve aradan henüz iki gün geçmişken imha edilmek üzere dağlık bir bölgeye götürülen havai fişekler kamyondan indirildiği sırada bir patlama daha yaşandı ve 3 askerimiz şehit oldu.

Bu kadar felaketin ardından tüm insanlar 2020’ye lanet okurken bu kez Ağustos ayında Giresun’da sel oldu ve 11 kişi daha hayatını kaybetti.

Herkes 2020’den artık tamamen ümidini kesmiş ve artık kazasız belasız bitmesini dilerken Ekim ayının sonunda İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde pek çok bina yıkılırken ve hasar görürken deprem sonucu 116 kişi daha hayata veda etti.

Aralık ayının sonuna yaklaştığımızda ve belalı 2020’den kurtulmamıza günler kala ise Gaziantep’de özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde meydana gelen patlama sonucu 12 kişi hayatını kaybetti.

Yaşanan tüm bu olaylar ile 2020 yılını artık ardımızda bıraktık, ancak virüsü 2020’de bırakamadık! Artık 2021 yılındayız ve 2020 yılında yaşadığımız tarifsiz acılardan sonra inşallah gelen gideni aratmaz! Ve 2021’de ülke ve insanlık olarak aynı acıları veya daha fazlasını inşallah yaşamayız.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA