Advert
M.EMİN COŞKUNDERE
M.EMİN COŞKUNDERE
Giriş Tarihi : 08-03-2021 17:32

SADECE 8 MART MI?

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tüm dünyada kutluyoruz.

Evet, bugün 8 Mart ve kadınlarımıza özel bir gün ancak biz kadınlarımıza ne kadar değer veriyoruz.

Biz özellikle ülkemizde kadınlarımıza şiddet uygulamaktan vazgeçemiyoruz. Bizi doğuran kadınlarımızı şiddetle öldürmekten vazgeçemiyoruz. Kimler ne düşünür bilemem ancak şöyle bir gerçek var; erkek olmazsa kadın, kadın olmazsa erkek olmaz! Bu bir pilin bir kumandaya verdiği enerji gibidir. Kadın olmazsa erkek, erkek olmazsa kadın olmaz! Aslında zaten ülkemizde Ulu Önder Atatürk kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkı vermedi mi? Ancak biz ataerkil bir toplum yapısına sahip olduğumuz için erkeği hep ön planda tuttuk. Bu durumda şu unutulmamalıdır ki; atalarımızın sevdiğim bir sözü var; “Yuvayı dişi kuş yapar”. Bizlerin boşluğa düştüğü her anda yanımızda ve destekçimiz olan kadınlarımız var!

Ancak biz kadınlarımıza gereken değeri gösteriyor muyuz? Kadınlarımızın değerini sadece 8 Mart’ta mı bileceğiz?

Kadınlarımızın değerini hiçbir zaman erkek olarak anlamadık anlayamayız, çünkü biz anaerkil değil ataerkil bir toplumda büyüdük.

Henüz iki gün önce bir kadınımız 5 yaşındaki çocuğunun önünde Samsun’da sokak ortasında eski eşi tarafından öldüresiye dövüldü. O haberi gördüğümde ben bir erkek olarak erkekliğimden utandım. Sonuç olarak kadın ya da erkek diye sınıflandırmaya gerek yok ve hepimiz insanız! Bu dünyada bana göre erkeğin değeri ne ise kadının değeri de o dur. Bu vesile ile tüm kadınlarımızın özgürce erkek popülasyonuyla aynı eşit şartlarda yaşadığı bir dünya dileyerek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA