M.EMİN COŞKUNDERE
M.EMİN COŞKUNDERE
Giriş Tarihi : 24-03-2021 14:20
Güncelleme : 24-03-2021 14:30

YAZIKLAR OLSUN!

Bugün Çarşamba Belediyesi Zabıta ekiplerinin gerçekleştirdiği denetimde Doğuyaka Kapalı Pazaryeri’nde test sonucu pozitif olmasına rağmen tezgah açan ve meyve sebze satışı gerçekleştiren esnafa ‘yazıklar olsun!’ diyorum.

Çin’in Wuhan kentinde 2019 yılı Aralık ayında ilk koronavirüs vakasının ortaya çıkmasının ardından Türkiye’de de ilk vaka 11 Mart 2020 yılında görülmüştü. Hastalığın tüm dünyada hızla yayılmasının ardından tüm dünya ülkeleri virüse karşı önlemler almaya başladı.

Türkiye’de de virüsle mücadele kapsamında önlemler alınırken, pek çok esnafımız dükkanını geçici olarak kapattı. Virüsle mücadelede virüsü hep birlikte yenmek adına maske-mesafe-temizlik kurallarına dikkat etmemiz gerekiyor. Sonuç olarak hem sağlık açısından hem de ekonomik açıdan zor günlerde geçiyoruz. Binlerce vatandaşımızı bu lanet hastalık yüzünden toprağa verdik.

Pazarcılık yapan o vatandaş ise test sonucu pozitif olmasına ve evde karantina da olması gerekiyorken bugün gitmiş pazaryerinde tezgah açıyor ve meyve sebze satıyor. Sabahtan beri o tezgaha kaç kişi gitti, kaç kişi alışveriş yaptı. Bu vatandaş eğer o virüsü başkalarına bulaştırdıysa ve onun bulaştırdığı virüs yüzünden hayatını kaybedenler olursa iki kuruş para kazanmak için bu vebali taşıyabilecek mi? Bir de sen insan sağlığını direkt olarak etkileyen sebze ve meyveyi satıyorsun! Valilik karar alıp pazaryerlerini mi kapatsın? İnsanlar evlerinin ihtiyaçlarını görmek için o pazaryerine gidiyor, sen ise insanlara virüs sunuyorsun!

Ülke olarak bu virüse karşı dikkatli olmamız, kısıtlamalara ve kurallara uymamız gerekirken o esnafın yaptığı hareketten sonra sadece ‘yazıklar olsun sana!’ diyebiliyorum. Senin kazanacağın iki kuruş diğer insanların sağlığından daha mı önemli be kardeşim?

Biz bu kafayla gidersek daha çok kısıtlama daha çok can kaybı görürüz. Ateşte düştüğü yeri yakmaya devam eder!

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA