M.EMİN COŞKUNDERE
M.EMİN COŞKUNDERE
Giriş Tarihi : 14-01-2022 17:51

BU FABRİKA ÇARŞAMBA İÇİN ÇOK ÖNEMLİ!

Son günlerde Çarşamba Şeker Fabrikası’nın yeniden üretime başlaması yine tüm Çarşamba’nın gündemini meşgul ediyor.

Aralık 2019’un sonunda pandemi daha hayatımıza girmeden önce Çarşamba Şeker Fabrikası’nın yeniden üretime geçebilmesi adına çalışmaların başlayacağı müjdesinin verilmesi sonrası fabrikada revizyon çalışmaları başlarken, pandeminin tüm dünyada etki göstermesi sonucu fabrikaya 25 milyon lira masraf edilmesine rağmen revizyon tamamlanamayarak fabrika üretime geçemedi.

Aradan 2 yıl geçmesinin ardından iktidar ve muhalefet partileri Çarşamba Şeker Fabrikası’nın üretime geçebilmesi adına açıklama yaptılar.

Geçtiğimiz hafta İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’ın ardından bugün de CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, ilçe teşkilatı ile birlikte programı gereği geldiği Çarşamba’da fabrikayı ziyaret ederek Müdür Mevlüt Dülger’den fabrika ile ilgili bilgiler aldı.

Görüşmede Fabrika Müdürü Dülger’in önemli bir açıklaması vardı; fabrika çalışmasa bile şu an çalışan 162 personel ile devletin kasasından yıllık 40 milyon lira para çıkıyor ve fabrika üretime geçerse ülke ekonomisine 750 milyon lira kazandırması planlanıyor.

Ülke ekonomisine kazandırılacak bu 750 milyon liralık girdinin bölge ve ilçemiz için önemi büyük; çünkü fabrika faaliyete geçerse 162 olan personel sayısı bin kişi olacak. Memurundan işçisine sağlanacak bu istihdamın ekonomisi en çok Çarşamba’ya yarayacak. Burada çalışan tüm personel sonuç olarak aldıkları maaşı bu ilçede harcayacak ve bu da tüm esnaflara nefes aldıracak. İşte bu yüzden Çarşamba Şeker Fabrikası’nın yeniden faaliyete geçmesi büyük önem taşıyor.

O yüzden tüm ilçenin tam da bu yüzden bu fabrikanın bacasının yeniden tütmesine ihtiyacı var!

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA