Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 04-05-2021 16:44

Avcı ve Ergün, Bakan Pakdemirli’ye Çiftçinin Sorunlarını İletti

Samsun, Ayvacık, Terme, Alaçam Ziraat Odası Başkanları ve İlkadım, Alaçam, Havza, Terme Ayvacık Ziraat Odası tarım danışmanları ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile bir araya geldiklerini dile getiren Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ve Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, çiftçinin sorunlarını kendisine ilettiklerini söylediler.

Avcı ve Ergün, Bakan Pakdemirli’ye Çiftçinin Sorunlarını İletti

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye üreticilerin yaşadıkları sorunları ilettiklerini dile getiren Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Avcı ve Terme Ziraat Odası Başkanı Ergün konu ile ilgili şunları söylediler:

“Samsun Milletvekilimiz Sayın Orhan Kırcalı Beyin önderliğinde Sayın Bakanımıza yapmış olduğumuz ziyarette Tarım Danışmanlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi ve daha verimli hizmet sunmaları için görüş ve düşüncelerimizi arz ettik.

Ayrıca Çarşamba ve Terme ovalarımızdaki çiftçilerimizin zirai sulama problemlerinin giderilmesi için DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından pompalama sistemiyle mevcut bulunan kılçık kanallara yeşil ırmak dan su verilmesi Alaçam ilçesinde sulama kanalı bulunmayan bölgelerde sanayi saati kullanımı için sanayi hattına ihtiyaç duyulduğunu arz ettik.

Tütün üreticilerinin de tarımsal destekleme kapsamına alınarak Samsun’da tütün üretiminin teşvik edilmesini arz ettik.

Samsun bölgesinde mülkiyeti Orman Bakanlığına ait olan çiftçilerimize protokolle üretim yapmak için tahsis edilen orman arazilerinin tarımsal desteklerden faydalandırılmalarının sağlanmasını arz ettik.

Elektrik faturalarının ödemelerinin hasat sonunda tahsil edilmesinin sağlanması hususunu arz ettik.

Ayvacık ilçemizde bulunan Hasan Uğurlu ve Suat Uğurlu Baraj göllerine su tutulmaya başladıktan sonra bırakılan taran balığının( İsrail sazanı) Tarım ve Orman Bakanlığının geliştireceği ve destekleyeceği bir proje ile atıl durumda olan baraj göllerinin üretime kazandırılmasını ve böylece yüzlerce aileye istihdam sağlanmasını arz ettik.

Yoğun programlarına rağmen bizleri ve Tarım danışmanlarımızı çok yakın ilgi ve alaka ile dinleme fırsatı veren Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli Beyefendiye, Bakan Yardımcımız Fatih Metin Beyefendiye, Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürümüz Sayın Adem Dinç Beyefendiye Samsunlu çiftçilerimiz ve Türkiye genelinde Türk Tarımına büyük katkıları olan Tarım Danışmanlarımız adına şükranlarımızı arz ediyoruz.

Bizleri Tarım ve Orman Bakanımızla buluşturan Samsun’un tarımdaki sıkıntılarını anlatma imkanı sağlayan Samsun Milletvekilimiz Sayın Orhan Kırcalı Beyefendiye Samsunlu çiftçilerimiz adına şükranlarımızı arz ediyoruz.

Ayvacık Ziraat Odası Tarım Danışmanımız Ayşenur Gümüş hanımın tasarlayıp yapmış olduğu Ayvacık İlçemizin Esmaü’l Hüsna Rölyef tablosunu Tarım ve Orman Bakanımıza takdim ettik.”

Haber: Arzu KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA