Advert
SPOR
Giriş Tarihi : 12-07-2021 19:55   Güncelleme : 12-07-2021 20:02

“Minikler Protokole Karşı" Futbol Müsabakası

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda uygulanacak olan ve 5 Temmuz tarihinde başlayan "Telafide Bende Varım" faaliyetleri, 31 Ağustos'a kadar sürecek.

“Minikler Protokole Karşı

Gönüllülük esasına göre öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik eğitim faaliyetlerini içeren program, "fiziksel", "sosyal duygusal", "akademik gelişim" ve "özel eğitim alanı" olmak üzere dört ana temaya uygun olarak planlandı.  Öğrenci ve veliler, "https://telafidebendevarim.meb.gov.tr" adresinden erişilebilecekleri programa, okul müdürlüklerinden başvuru yapabilecekler.

Salgın sürecinde olumsuz etkilenen çocukların sosyal hayata kısa zamanda uyum sağlamasına yönelik çok boyutlu ve yaz dönemi sürecinde devam edecek uygulamaları kapsayan telafi de ben de varım programının ilk günü renkli görüntülere sahne oldu.

Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, "Telafide Ben de Varım" faaliyetleri kapsamında "Minikler Protokole Karşı" Futbol Müsabakası organize etti. Çarşambaspor minik takımı Futbol Takımı ile Çarşamba İlçe Kaymakamlığı Daire Amirlerinden oluşan Futbol Takımı arasında şenlik havasında, futbol müsabakası gerçekleşecek.

Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir yaptığı açıklamada; "Telafide Ben de Varım faaliyetlerinin sadece akademik olarak değil fiziksel, sosyal-duygusal, akademik gelişim ve özel eğitim alanlarını kapsadığını, öğrencilerimizin sosyalleşmesi adına "Telafide Ben de Varım" faaliyetlerini önemsiyoruz. Öğrencilerimiz, bu süreçte Aile ve Sosyal Hizmetler, Gençlik ve Spor, Kültür ve Turizm, Sağlık ile İçişleri Bakanlıkları ve belediyelere bağlı tesis ile merkezlerden yararlanabileceklerini dile getirdi.

Özdemir’İn ardından söz alan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, havuz çalışmalarının devam ettiğini söyleyerek tüm çalışmalarının gençler için olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri küçük futbolcularla yarı sahada maç etti.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA