SAMSUN HABER
Giriş Tarihi : 16-02-2023 18:08

Büyükşehir Karla Mücadele Ediyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri bir yandan deprem bölgesindeki çalışmalarına devam ederken bir yandan da kentte etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle kapanan mahalle yollarının ulaşıma açılması için mücadele ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ekiplerin gayretli çalışmasıyla kapanan mahalle yollarının tek tek ulaşıma açıldığını söyledi.

Büyükşehir Karla Mücadele Ediyor

Kentin yüksek kesimlerinde etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan mahalle yolları Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından tek tek açılıyor. Şiddetli tipinin etkisiyle kapanan mahalle yolarının açılması için ekipler çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu sabah itibariyle kar nedeniyle kapalı olan 80 mahalle yolundan 30’u ulaşıma açıldı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri bir yandan deprem bölgesinde çalışmalarına devam ederken bir yandan da kentte karla mücadeleyi hız kesmeden sürdürüyor.

‘KARLA MÜCADELE ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR’

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kar yağışı nedeniyle ekiplerin gerekli tüm tedbirleri aldıklarını söyleyerek “Kentimizin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkisini sürdürmeye devam ediyor. Ekiplerimizin büyük bir bölümü deprem bölgesindeki çalışmalara katılıyor. Mevcut ekiplerimizde karla mücadele çalışmalarına gayretle, aralıksız devam ediyor. Kapanan mahalle yollarımız ise tek tek açılıyor” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin