ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 08-04-2023 14:10

Almanya’da vahşet! Çarşambalı Mustafa Akan, taksisinde cinayete kurban gitti

Almanya’nın Berlin Şehrinde yaşayan ve ikinci iş olarak taksicilik yapan 49 yaşında ki Çarşambalı Mustafa Akan’ın iki gün önce aracında vahşice boğazı kesilerek cinayete kurban gittiği öğrenildi.

Almanya’da vahşet! Çarşambalı Mustafa Akan, taksisinde cinayete kurban gitti

Olay, iki önce Perşembe sabahı Almanya’nın Berlin şehrinde meydana geldi. Almanya doğumlu olan, 2 çocuk sahibi Çarşambalı 49 yaşında ki Mustafa Akan,  Perşembe günü erken saatlerde taksi durağına gitti.  İddiaya göre, yabancı uyruklu olduğu düşünülen bir müşteri onun aracına bindi.  7 kilometre sonra Mustafa Akan’ın taksinin yanında boğazı kesilmiş olarak yerde yatan cesedi bulundu.  Alman Polisi cinayeti işlediği ileri sürülen katil yâda katilleri yakalamak için çalışma başlattı.

 VAHŞİCE BİR CİNAYETE KURBAN GİTTİ

Acılarının çok büyük olduğunu belirten,  Çarşamba’nın Sefalı Mahallesinde baba ocağında yaşayan Mustafa Akan’ın abisi emekli öğretmen Murat Akan, Alman yetkililerden henüz net bir bilgi alamadıklarını söyledi. İş arkadaşlarından ve akrabalarından öğrendiklerine göre kardeşlerinin vahşice bir cinayete kurban gittiğini çok iyi bildiklerini ifade eden abi Murat Akan; “kardeşim Almanya’da doğdu, oranın vatandaşı, iki evladı var. Oranın demiryollarında çalışıyordu. İkinci iş olarak akrabalarımızın taksisine gidiyordu.  Perşembe günü saat 08.00 civarı durakta beklerken bir kişi onun taksisine biniyor. İlginç olan altıncı sırada olmasına rağmen onu tercih ediyor.  Görgü şahitleri müşterinin Alman olmadığını, yabancı uyruklu olabileceğini söylüyorlar. İlerleyen saatlerde vatandaşlar bir taksinin yanında yolda kanlar içinde yatan biri olduğunu polise bildiriyor. Ve o kişinin kardeşim Mustafa Akan olduğu öğreniliyor. Maalesef boğazı kesilmiş olarak bulundu kardeşim.  Olay yerine sağlık ekipleri sevk ediliyor ilk müdahalesi yapılıyor ama kurtarılamıyor. Neden ve nasıl oldu bilmiyoruz.  Bu çok acı bir olay” ifadelerini kullandı.

ALMANYA’DA TAKSİLERDE KAMERA YOK

Alman Anayasasına göre kişisel haklardan dolayı taksilerde ne yazık ki kameralın olmadığını hatırlatan abi Akan,” Bu yüzden katilin kim olduğu ve neden bu vahşetin gerçekleştiği şuan bilinmiyor.  Zaten Alman yetkililerden çok net bilgi de alamıyoruz. Ama araştırdıklarını ailemize söylüyorlar. Kardeşimiz insan ilişkileri iyi olan, düşmanı olmayan biriydi “dedi.

AİLE CENAZELERİNİ YURDA GETİRMEYİ BEKLİYOR

“Almanya kutladıkları Paskalya Bayramı nedeniyle dört günlük tatildeler. Bu yüzden resmi işlemlerin tamamlanması Salı gününü bulacakmış. Diyanet cenazemizi almak için resmi işlemlere başladı. Bizde cenazemizi o gün memleketimize getirmeye çalışıyoruz. Hafta içi ise  Sefalı’da cenazemizi defnetmek istiyoruz” diyen emekli öğretmen abi Akan,”Alman yetkililerden tek istediğimiz ne olur o caniyi bulun. Neden bunu yaptı öğrenelim. Ve ne olur insan hayatı bu kadar ucuz olmasın” dedi.

Haber: Ahmet Naci KILAVUZ

AdminAdmin