SAMSUN HABER
Giriş Tarihi : 07-09-2023 13:05

Anakent Otopark ve Meydan Projesi Hızla Yükseliyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından eski Anakent İş Merkezi’nin yerine yapılan otopark, kafe ve meydan projesinin inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Yüzde 22’si tamamlanan projeyle ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir; Hem bölgenin otopark sorununu çözüyoruz, hem de kente yeni bir yaşam alanı kazandırıyoruz” dedi.

Anakent Otopark ve Meydan Projesi Hızla Yükseliyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi kentteki otopark sayısını artırma hedefi doğrultusunda yatırımlarını sürdürüyor. Bankalar Caddesi ile Kuyumcular Çarşısı arasında bulunan Anakent İş Merkezi’ni yıkan ardından otopark ve meydan projesinin startını veren Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yüzde 22 fiziki gerçekleşmeye ulaşan proje 3 katlı 222 araçlık otopark, meydan ve kafeden oluşuyor. Yeşil ve kent estetiğinin ön planda tutulacağı projenin 2024 yılında tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

“HEM OTOPARK HEM MEYDAN”

Bu projeyi çok önemsiyoruz. Orada var olan atıl durumdaki çok katlı binayı yıkarak çalışmalarımıza başladık. İnşaat çalışmaları da hızla ilerliyor. Yüzde 22’si tamamlandı. Yaptığımız her projede maksimum faydayı hedefliyoruz. Bu projede bunun güzel örneklerinden biri.  Altı otopark, üstü kafe ve meydan. Yani bir işle iki önemli kazanım sağlıyoruz. Samsun’a hem otopark hem meydan kazandırıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl bitirip hizmete açacağız" dedi.

VATANDAŞLAR HEYECANLA BEKLİYOR

Heyecanla projenin tamamlanmasını bekleyen vatandaşlardan Hakkı Alim; Buraya otopark lazımdı zaten. Şehrin tam merkezi otopark sıkıntısı olan bir bölge. Yapandan da düşünende Allah razı olsun” dedi

İsmet Genç isimli vatandaş ise, Yapılan her şey iyidir. Otopark ihtiyacı için doğru çözüm. Açılmasını heyecanla ve sabırsızlıkla bekliyoruz. Üstü de meydan olacak. Harika bir proje” yorumunu yaptı.

Vatandaşlardan Veysel Adaş, “Çok iyi olur. Uzun zamandır kullanılmayan atıl bir bina vardı bura da. Yıkılıp yerine otopark ve meydan olması gayet güzel. Şehre güzellik katacak. İnsanlar burada soluk alacak. Bölgede var olan otopark sıkıntısı da biter. Subaşı Otopark’ ı ve burada yapılacak olan otopark bölgeyi ciddi oranda rahatlatır” dedi.

AdminAdmin