İLÇE HABER
Giriş Tarihi : 10-02-2023 17:37

Avcı’dan Karadeniz’deki Ziraat Odalarına Çağrı

Bugün Ayvacık’ta yapılan Ziraat Odası Meclisi ve Yönetim seçimlerinde mevcut Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, 4. kez tek liste olarak girdiği seçimde güven tazeledi.

Avcı’dan Karadeniz’deki Ziraat Odalarına Çağrı

Divan Başkanlığı’na Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü, divan üyeliklerine Kavak Ziraat Odası Başkanı Süleyman Aslankaya ile Salıpazarı Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy ve Ayvacık Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ali Duman seçildi.

Gündemin maddelerine geçilmeden önce ülkemizde meydana gelen depremden dolayı Rahmeti Rahmana kavuşan şehitlerimiz için Kur’an Tilaveti ve Dualar edildi.

Açılış konuşması yapan Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Karadeniz Bölgesi’ndeki fındık üreticilerine ve bütün oda başkanlarına çağrıda bulunarak gönüllülük esası aranmak kaydı ile alan bazlı destek alan fındık üreticilerinin fındık desteklemesinin yüzde 10’unun deprem bölgesine bağış yapmaya ziraat odası başkanlarının da buna öncülük etmelerini söyledikten sonra Ayvacık’tan bu kampanyayı başlattıklarını ifade etti.

Başkan Avcı, kongreye katılan Ayvacık Tarım ve Orman İlçe Müdürü Barış Padem, Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü, Kavak Ziraat Odası Başkanı Süleyman Aslankaya, Salıpazarı Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy, Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, Çarşamba Ayvacık Salıpazarı Organik Fındık Üreticiler Birliği Başkanı Ali Bakır, Alaçam Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sönmez, Ayvacık Muhtarlar Derneği Başkanı Tevfik Şahin, Ayvacık Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Halil İbrahim Bilal, Ayvacık Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ali Duman, Ayvacık İyi Parti İlçe Başkanı Hakan Avcı, Ayvacık Saadet Partisi İlçe Başkan Vekili Mustafa Altuntaş, Çarşamba Büyük Birlik İlçe Başkanı Ali Kemal Totuk, Çarşamba Şoförler Odası Başkan Vekili Ertan Sağlam, Ayvacık mahalle muhtarları, Ayvacık Ziraat Odası Delegeleri ve Ayvacıklı çiftçilere teşekkür etti.

AdminAdmin