SAMSUN HABER
Giriş Tarihi : 22-04-2024 14:24

Başkan Doğan’dan 23 Nisan Mesajı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Doğan’dan 23 Nisan Mesajı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“23 Nisan 1920 Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı, milletimizin egemenlik hakkını kayıtsız şartsız ilan ettiği, tarihimizde dönüm noktası olan çok önemli bir gündür. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104’ üncü kuruluş yıldönümünü millet olarak, sevinç ve mutlulukla karşılıyoruz.

Bu anlamlı gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilerek, milli iradenin ve bağımsızlığın önemli bir sembolü haline gelmiştir. Geleceğimizin teminatı olan en kıymetli hazinemiz çocuklarımızı; ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek; kendi başına karar verebilen, eleştiren, kendine güvenen, donanımlı, girişimci, ufku geniş, değerlerine bağlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirmek ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle çocuklarımızın heyecanını ve coşkusunu paylaşmak, bizim için büyük bir mutluluk ve gururdur.

Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi minnet, şükranla anıyor, tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutluyorum.”

AdminAdmin