SAMSUN HABER
Giriş Tarihi : 05-07-2024 17:51

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN 'EMEK DOLU' SERGİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen kurslara katılan bine yakın kadının, bir yıl süresince yaptıkları el emeği göz nuru ürünleri ‘Sanata Yolculuk’ sergisinde sanat severlerin beğenisine sunuldu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN 'EMEK DOLU' SERGİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Kadın, Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından açılan kurslara katılan kadınların ürettiği eserler Sanata Yolculuk Sergisi ile beğeniye sunuldu.

SAATHANE MEYDANINDA AÇILDI                                                

Saathane Meydanı'nda, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Halit Doğan'ın katılımıyla açılışı gerçekleşen sergide bir çok el emeği ürünler sergileniyor.

"BELEDİYEMİZİN E-TİCARET SİTESİNDEN ÜRÜNLER SATIŞA SUNULACAK''

Kadınları ve usta öğreticileri tebrik eden Başkan Halit Doğan, '' Büyükşehir Belediyemizin e-ticaret sitesinde de kenevir gömlekleriyle beraber Samsun'un kadınların el ürünlerinin satışa sunulduğu bir alan oluşturacağız. İnşallah yine kadınlarımızın ürettiği bu ürünleri Samsunluların hemen bulup bir şekilde alabilecekleri yerleri de hanımlarımızın satışı için imkan olarak kendilerine sunmuş olacağız. Şimdi arkadaşlarımız bunun için de çalışacak. Ben tüm hanımlarımızı tebrik ediyorum. Sergide çok güzel eserler var. Yaklaşık bin kursiyer tarafından takı tasarımı, sepet örücülüğü, amigurumi, seramik, mozaik, çini, halı ve kilim dokuma, giyim atölyesi, el nakışları, ahşap boyama, tığ ve şiş örücülüğü gibi geniş bir yelpazede düzenlenen kurslardaki el emeği göz nuru ürünler Samsunluları bekliyor. Çok güzel eserler ortaya koydular. İnşallah gelecek yıldan itibaren üzerine koyarak da devam ederiz. Samsunluları sergimizi görmeye, sergimizden alışveriş yapmaya bekliyoruz” dedi.

 

AdminAdmin