SAMSUN HABER
Giriş Tarihi : 19-03-2024 16:36

Büyükşehir Yalnız Bırakmıyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Birimi tarafından engelli bireylerin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında çalışmalar devam aralıksız ederken ekipler ayrıca engelli annelerini de yalnız bırakmıyor. Ekipler engelli bireylerin aileleri ile belirli periyotlarda bir araya gelip evlerinde ziyaret ediyor. Talep ve ihtiyaçlarına yönelik olarak çalışmalar yapıyor.

Büyükşehir Yalnız Bırakmıyor

Toplumun tüm kesimlerine yönelik olarak özel çalışma ve hizmetlerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi engelli bireylere ve ailelerine yönelik olarak yapılan her çalışmayı büyük bir hassasiyetle gerçekleştiriyor. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Birimi tarafından engelli bireylerin ihtiyaçlarının karşılanması için çeşitli çalışmalar gerçekleştirilirken engelli bireylerin anneleri için de özel etkinlikler yapılıyor. Ayrıca engelli bireylerin anneleri belirli periyotlarla ekipler tarafından evlerinde ziyaret ediliyor.

‘ENGELLİ BİREYLERİN VE AİLELERİN YANINDAYIZ’

Engelli bireylerin annelerinin moral ve motivasyonlarının yükseltilmesi için birçok etkinlik ve faaliyette bulunduklarını belirten Engelli Hizmetleri Birim Sorumlusu Çağla Yücel, “Özellikle engelli bireylerin anneleri benim tanıdığım en güçlü anneler. Onların yanına geldiğimizde içlerine girdiğimizde bu işin asıl kahramanlarının onlar olduğunu görüyoruz. Engelli bireylere ve ailelerine yönelik birçok destek ve etkinlik düzenliyoruz” şeklinde konuştu.

‘BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ÇOK FAZLA DESTEĞİ VAR’

Büyükşehir Belediyesi’nin engelli bireylere yönelik hizmetlerinin hayatlarına birçok katkısı olduğunu anlatan Rabia Uzun, “Evet biz özel gereksinimli çocuk annesiyiz. Maalesef hayat mücadelemiz kolay olmuyor. Ancak süreç içerisinde içimizdeki gücü gördük. Biz de bu yola başlarken bu kadar güçlü olduğumuzu bilmiyorduk. Bunu zorda kalınca anlıyorsunuz. Tabi ki bu uyum süreci kolay olmadı. Ancak en kısa şekliyle ve en az hasarla bu süreci tamamladık. Büyükşehir Belediyesi’nin engelli bireyler ve ailelerine yönelik çok güzel çalışmalar yaptığını öğrendim. Büyükşehir sayesinde benimle aynı yolda yürüyen anneler ile tanıştım ve birbirimize destek olduk. Bu anlamda Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri çok fazla. Hem çocuğumuzun gelişimi açısından hem bizim sosyalleşmemiz açısından hayatımıza dokundu” şeklinde konuştu.
 

AdminAdmin