SAMSUN HABER
Giriş Tarihi : 07-06-2024 14:18

Büyükşehir’den “Mahallemizde Etkinlik Zamanı”

Samsun Büyükşehir Belediyesi, “Mahallemizde Etkinlik Zamanı” diyerek kent merkezine uzak bölgelerde yaşayan öğrenciler için birbirinden güzel etkinlikler gerçekleştirildi. Bu kapsamda Asarcık ilçesinde bulunan Alişar İlkokulu ve Acısu Değirmencioğlu İlkokulunda bulunan öğrenciler, çocuk tiyatrosundan çeşitli etkinliklere; aileler ise ebru atölyesinden eğitimlere kadar birçok programla buluştu.

Büyükşehir’den “Mahallemizde Etkinlik Zamanı”

Samsun Büyükşehir Belediyesi, şehrin 17 ilçesindeki en uzak mahallelerinde yaşayan çocuklar ve ailelerine yönelik etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Kadın Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün koordinasyonunda “Mahallemizde Etkinlik Zamanı” adıyla düzenlenen etkinlikler, 19 Mayıs Üniversitesi Tiyatro Topluluğu öğrencileriyle yapılan birliğiyle hayata geçirildi.

Asarcık ilçesi Alişar İlkokulu ve Acısu Değirmencioğlu İlkokulunda "Mahallemizde Etkinlik Zamanı" sloganıyla gerçekleştirilen etkinliklerde Aile Danışma ve Eğitim Merkezi'nde görevli psikologlar; çocukları tiyatro ve etkinliklerle buluştururken ailelere de aile içi iletişim konusunda sunumlar ve eğitimler verildi. Aynı şekilde, Aile Yaşam Merkezlerinde görevli kurs hocaları, annelere ebru gibi atölyelerle faaliyetler düzenledi. Çocuklara tiyatro gösterileri ve çeşitli oyunlar eşliğinde pamuk şeker, patlamış mısır, çikolata ve çeşitli hediyeler sunularak keyifli vakit geçirmeleri sağlandı. Etkinlik sonunda nostaljik, elle çevrilen dönme dolaplar ve okul için kitap köşeleri oluşturularak çocuklara kitaplar hediye edildi.

AdminAdmin