İLÇE HABER
Giriş Tarihi : 17-05-2024 15:41

Çarşamba İmam Hatip Ortaokulu'ndan "Dünden Bugüne Kudüs" Programı

Çarşamba İmam Hatip Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi zümresi tarafından organize edilen "Dünden Bugüne Kudüs" isimli program, Cemil Şensoy Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Programa Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, Çarşamba Müftüsü Cemal Uzun, Samsun İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Faruk Kahraman, Milliyetçi Hareket Partisi Çarşamba İlçe Başkanı Alper Yalçın, Çarşamba Belediyesi Kültür Müdürü Yahya Torun, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve halkımız katılım gösterdiler.

Çarşamba İmam Hatip Ortaokulu'ndan

Halkın yoğun katılımıyla düzenlenen programda Çarşamba İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri sahne aldılar. Programda şiirler okundu, oratoryo, tiyatro gösterisi gibi etkinliklere yer verildi. Program sonunda da Gazze'de şehit olanlar için Çarşamba İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerince okunan hatimlerin duası ilçe müftüsü Cemal Uzun tarafından yapıldı. Ayrıca salon girişine Kudüs temalı bir resim sergisi ile gelen izleyiciler tarafından incelenebilsin diye Kübra Elif Taşsümer, Beren Yağmur Arslan, Sümeyye Çakır, Begüm Sağlam, Alperen Macit, Mete Coşkun, Ahmet Çakır ve Burak Bulut isimli öğrencilerin görevlendirildiği Kudüs'le ilgili kitapların bulunduğu bir stant oluşturuldu.

M. Tayyip Zorlu’nun Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Okul Müdürü Nuh Şengül'ün selamlama konuşmalarıyla devam etti. Sinevizyon gösterisinin ardından okul öğrencilerinden Melike Sözen tarafından M. Akif İnan'ın 'Mescid-i Aksa' adlı şiiri okundu. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Fatma Çakmak tarafından yapılan 'Kudüs Tarihi' adlı sunumdan sonra program Ahsen Betül Zeyrek ve Hayrunnisa Aşar tarafından okunan Cengiz Numanoğlu'nun 'Mescid-i Aksa' isimli şiiriyle sürdü. Sekizinci sınıf öğrencilerinden Ahmet Asım Uysal, Yusuf Eymen Sözen,  Emirhan Sırtıkara, Bünyamin Durmuş Korkmaz, Emir Basri Okan ve Mehmet Tayyip Zorlu tarafından sahnelenen 'Gündemim Kudüs' adlı kısa oyunun ardından program Zişan Er tarafından seslendirilen Arif Ay'a ait 'Kudüs Konuşuyor' isimli şiirle devam etti. Zeynep Topal tarafından okunan Sezai Karakoç'a ait 'Alınyazısı Saati' isimli şiirden sonra oratoryo gösterisi düzenlendi. Yusuf Emir Yüksel, Ömer Asaf Baştürk, Süleyman Efe Ok, Onur Bayrak, Mehmet Kaya, Toprak Emre Taşkın, Eymen Efe Kılıç, Abdullah Irmak, M. Akif Torun, Rıdvan Yıldırım, Hasan Demirsoy ve Serdar Enis Öztürk isimli öğrencilerden oluşan oratoryo ekibi tarafından sunulan 'Kardan Aydınlık' ve 'Toptan Sarılalım Yüce Kur'an'a' adlı ezgilerden sonra Elif Naz Uzun kendi yazdığı 'Mescid-i Aksa' isimli şiirini seslendirdi. Sümeyye Doğan tarafından okunan Cahid Efgan Akgül'e ait 'Gaflet Online' isimli şiirin ardından Hayrunnisa İslamoğlu Tarık Tufan'ın 'Kalk Kudüs'e Gidelim' adlı yazısını okudu. İlçe müftüsü Cemal Uzun tarafından yapılan hatim duasıyla program son buldu.

Çarşamba İmam Hatip Ortaokulu öğretmen, öğrenci ve velilerinin yanı sıra Çarşamba halkının yoğun teveccüh gösterdiği program sonunda izleyiciler, programla ilgili beğenilerini ifade ettiler.

AdminAdmin