SİYASET
Giriş Tarihi : 23-03-2024 17:12   Güncelleme : 23-03-2024 17:49

Ender Gür, Hüseyin Dündar'ın Kapattığı Tesisleri Hatırlattı

AK Parti Çarşamba Belediye Başkan Adayı Ender Gür, AK Parti'den ayrılma bağımsız aday Hüseyin Dündar'ın başkanlık döneminde Beton Santrali, Asfalt Üretim Tesisi, Asfalt Plenti Tesisi ve Parke Taşı Üretim Tesisi'ni kapattığını hatırlatarak, "Hüseyin Dündar halka hizmet değil kar amacı güttüğü için, camiye, hastaneye, vatandaşa destek olmamak için bu tesisleri kapattı" dedi.

Ender Gür, Hüseyin Dündar'ın Kapattığı Tesisleri Hatırlattı

Cumhur İttifakı AK Parti Çarşamba Belediye Başkan Adayı Ender Gür, katıldığı bir canlı yayında, Bağımsız Aday Hüseyin Dündar'ın başkanlığı döneminde kapattığı belediye tesisleri ve iştiraklerini açıkladı.

Başkan Adayı Ender Gür, Hüseyin Dündar'ın belediye başkanlığı döneminde Beton Santrali, Asfalt Üretim Tesisi, Asfalt Plenti Tesisi ve Parke Taşı Üretim Tesisi'ni kapattığını, belediyeyi dışa bağımlı yaptığını söyledi.

BETON SANTRALİNİ KAPATTI

Ender Gür, "Hüseyin Dündar bey, mitinglerinde 5 yılda çok büyük hizmetler yapan, rakamlarla kendisinin 15 yıllık dönemini de geride bırakan Büyükşehir Başkan Adayımız Halit Doğan başkanımızı eleştiriyor. El insaf. Biz şehrimiz için taş üzerine taş koyan herkesi omzumuzda taşırız. 3 dönem partimizden belediye başkanlığı yapıp, şimdi davasından şaşan Hüseyin Dündar bey, maalesef Çarşamba belediyesini dışa bağımlı hale getirmiştir. Hatırlarsınız rahmetli Nazif Kılıç başkanımız Beton Santrali yapmıştı, Hüseyin Dündar ise göreve gelince bu santrali kapattı. Eğer bu beton santrali dursaydı, yaptığımız beton yollardan daha fazlasını Çarşambamıza kazandırırdık" diye konuştu.

TESİSLERİ BİR BİR KAPATTI

Başkan Adayı Ender Gür, şöyle devam etti:

"Hüseyin Değerli başkanımız zamanında da Asfalt Üretim Tesisi ve Asfalt Plenti Tesisi vardı. Hüseyin Dündar bunları da eski olduğu gerekçesiyle kapattı. Yenilenemez miydi? Tabiki yenilenirdi ama o kapatmayı tercih etti. Parke taşı tesisimiz vardı. Onu da kapattı. Çarşamba Belediyesi artık taşını ihaleyle dışarıdan alıyor. Bunları niye yaptı biliyor musunuz? Camiye, okula, hastaneye, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz vermemek için kapattı. Halbuki belediye bazı hizmetlere, para kazanma gözüyle bakmamalı. Ama Hüseyin Dündar öyle baktı. Bugün gelinen noktada o dönem kapatılan bu tesisler olsa, Çarşamba bambaşka bir yere gelebilirdi. Çarşambalı hemşehrilerim bunları unutmamalı."

AdminAdmin